Reklama

Reklama

Deschamps selekcjonerem reprezentacji Francji do 2018 roku

Didier Deschamps, selekcjoner reprezentacji Francji, przedłużył swój kontrakt z "Trójkolorowymi" do mistrzostw świata 2018 roku. Poinformował o tym w czwartek Noel Le Graet, prezes Francuskiej Federacji Piłkarskiej (FFF).

46-latek, który był kapitanem reprezentacji Francji w 1998 i 2000 roku, kiedy zdobywała ona mistrzostwo świata i Europy, na ławce trenerskiej "Trójkolorowych" zasiadł po Euro 2012, rozgrywanym w Polsce i na Ukrainie.

Deschmps awansował z Francją na mistrzostwa świata w Brazylii po barażach, w których jego zespół wyeliminował Ukrainę (0-2 i 3-0).

Wtedy po raz pierwszy przedłużył kontrakt, do mistrzostw Europy 2016, które odbędą się właśnie we Francji.

Reklama

- Na tę chwilę priorytetem pozostaje Euro 2016, a będąc bardziej dokładnym pierwszy mecz tego turnieju, który rozegramy 10 czerwca. To jednak przyjemne, że mogę kontynuować swoją przygodę z reprezentacją Francji - stwierdził Deschamps.

Na mistrzostwach świata w Brazylii "Trójkolorowi" odpadli w ćwierćfinale po porażce z późniejszymi triumfatorami Niemcami 0-1, ale zostawili po sobie o wiele lepsze niż z RPA, gdzie nie wyszli z grupy, a ich udział zakończył się skandalem (wyrzucony Nicolas Anelka, Patrice Evra pobił się z trenerem przygotowania fizycznego, odmowa wyjścia na trening).

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL