Reklama

Reklama

David Beckham przekaże wynagrodzenie na szpital dziecięcy

Słynny angielski piłkarz David Beckham, występujący obecnie w Paris Saint Germain, zamierza przekazać pieniądze zarobione w tym klubie na dziecięcy szpital w stolicy Francji - poinformowała gazeta "Le Parisien".

Szpital Necker, specjalizujący się w rzadkich chorobach dziecięcych, dostanie do podziału z inną instytucją ponad pół miliona euro. Danych drugiego ośrodka na razie nie ujawniono.

38-letni Beckham, najstarszy zawodnik francuskiej ekstraklasy, podpisał w styczniu sześciomiesięczny kontrakt z ekipą wicemistrza kraju. Od samego początku zapowiadał, że nie zatrzyma wynagrodzenia dla siebie.

Jest 115-krotnym reprezentantem Anglii, a w Manchesterze United ma status legendy. Z "Czerwonymi Diabłami" sześciokrotnie wywalczył mistrzostwo, raz triumfował także w Champions League. Na jego popularność składają się nie tylko umiejętności piłkarskie, ale też częste występy w mediach.

Reklama

Obecnie PSG jest liderem ekstraklasy. Na sześć kolejek przed końcem sezonu ma 67 punktów i o dziewięć wyprzedza Olympique Marsylia.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Ligue 1

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL