• 6 .Olympique Lyon (16 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (15 pkt.)
  • 8 .RC Strasbourg Alsace (14 pkt.)

Clermont Foot 63 - Stade Brest 1-1 (0-0). Liga francuska - 6. kolejka Ligue 1

19 września na Stade Gabriel Montpied w Clermont-Ferrand odbyło się spotkanie 6. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Clermont 63 i Stade Brest. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 11 224 widzów.

6. kolejka Francja - Ligue 1
2021-09-19 15:00 | Stadion: Stade Gabriel Montpied | Widzów: 11224 | Arbiter: Bastien Dechepy
Clermont Foot 63
Stade Brest
1
1
E. Rashani 65'
B. Chardonnet 52'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Stade Brest znajduje się na dole tabeli zajmując 18. miejsce, za to drużyna Clermont 63 zajmując szóstą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 19. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Elbasana Rashaniego z Clermont 63, a w 32. minucie Luciena Jeffersona z drużyny przeciwnej.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Johan Gastien osłabiając tym samym zespół Clermont 63.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Stade Brest w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Brendan Chardonnet. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Romain Faivre.

Piłkarze Clermont 63 nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 65. minucie gola wyrównującego strzelił Elbasan Rashani. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Jason Berthomier.

W 66. minucie Jodel Dossou został zmieniony przez Jima Ngoweta. A kibice Stade Brest nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jérémy'ego Le Douarona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Youssouph Badji. W 72. minucie Lucien Jefferson został zmieniony przez Hiang'a Manangę, co miało wzmocnić zespół Stade Brest. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mohameda Baya na Pierre'a-Yvesa Hamela.

Chwilę później trener Clermont 63 postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Elbasana Rashaniego wszedł Alidu Seidu, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać remis. W 86. minucie Vital N'Simba został zmieniony przez Ariala Mendy'ego, a za Jasona Berthomiera wszedł na boisko Oriol Busquets, co miało wzmocnić drużynę Clermont 63. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Irvina Cardonę na Rafikiego Saida. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Lilian Brassier
86′ Vital Manuel N'Simba
Ronaël Julien Pierre-Gabriel
50′ Johan Gastien
Lucien Jefferson Agoume32′ 72′
66′ Jodel Dossou
Franck Honorat
 65′ 19′ 77′ Elbasan Rashani
Irvin Cardona88′
Salis Abdul Samed
Haris Belkebla
86′ Jason Berthomier
Romain Faivre
76′ Mohamed Lamine Bayo
Youssouph Mamadou Badji72′
Ouparine Djoco
Gautier Larsonneur
Jean-Claude Billong
Dénys Bain
86′ Arial Benabent Mendy
Julien Faussurier
77′ Alidu Seidu
Noé Sow
86′ Oriol Busquets Mas
Hugo Magnetti
Jonathan Damián Iglesias Abreu
Hiang'a Mananga Mbock72′
Saîf-Eddine Khaoui
Rafiki Said Ahamada88′
76′ Pierre-Yves Hamel
Romain Del Castillo
66′ Jim Émilien Ngowet Allevinah
Jérémy Le Douaron72′

Zespół Stade Brest zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną piłkarzom Clermont 63, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Drużyna Clermont 63 w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.