Clermont Foot 63 - Paris Saint-Germain Football Club 0-5 (0-3). Liga - 1. kolejka

W meczu 1. kolejki Ligue 1, który rozegrany został 6 sierpnia, zespół Clermontu Foot przegrał wysoko z PSG 0-5 (0-3). Pojedynek odbył się na Stade Gabriel Montpied w Clermont-Ferrand. Na boisku mogliśmy zobaczyć Mateusza Wieteskę występującego w Clermoncie Foot.

W  meczu 1. kolejki  Ligue 1, który rozegrany został 6 sierpnia, zespół Clermontu Foot przegrał wysoko  z PSG  0-5 (0-3). Pojedynek odbył się na Stade Gabriel Montpied w Clermont-Ferrand. Na boisku mogliśmy zobaczyć Mateusza Wieteskę występującego w Clermoncie Foot.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna PSG wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie na listę strzelców wpisał się Neymar. Przy zdobyciu bramki pomógł Leo Messi.

W 13. minucie kartkę dostał Vitinha z PSG.

Achraf Hakimi wywołał eksplozję radości wśród kibiców PSG, zdobywając kolejną bramkę w 26. minucie spotkania. Asystę przy golu zanotował Neymar.

W 38. minucie kartką został ukarany Jim Allevinah, zawodnik Clermontu Foot.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 0-3 podwyższył Marquinhos. Bramka padła po podaniu Neymara.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Maxime Gonalons z jedenastki Clermontu Foot. Była to 67. minuta starcia. W 67. minucie za Vitinhę wszedł Leandro Paredes.

Między 67. a 78. minutą, boisko opuścili zawodnicy PSG: Sergio Ramos, Nuno Mendes, Pablo Sarabia, na ich miejsce weszli: Nordi Mukiele, Juan Bernat, Hugo Ekitike. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Muhammeda Saracevica, Jima Allevinaha zajęli: Yohann Magnin, Jodel Dossou.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy PSG w 80. minucie spotkania, gdy Leo Messi zdobył czwartą bramkę. W 82. minucie Marco Verratti został zmieniony przez Warrena Zaire-Emery'ego, co miało wzmocnić drużynę PSG. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Elbasana Rashaniego na Saifa-Eddine'a Khaouiego oraz Maxime'a Gonalonsa na Brandona Baiyego.

W 86. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Leo Messi z PSG. Asystę zaliczył Leandro Paredes.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-5.

Jedenastka PSG zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 17 celnych strzałów.

Zawodnicy Clermontu Foot otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Clermontu Foot w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna PSG w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.