Clermont Foot 63 - Olympique Lyon 1-2 (0-1). Liga - 38. kolejka

21 maja na Stade Gabriel Montpied w Clermont-Ferrand odbył się pojedynek 38. kolejki Ligue 1 pomiędzy drużynami Clermontu Foot i Olympique Lyon. Mecz zakończył się zwycięstwem Olympique Lyon 2-1.

21 maja  na Stade Gabriel Montpied w Clermont-Ferrand odbył się pojedynek  38. kolejki  Ligue 1 pomiędzy drużynami Clermontu Foot  i Olympique Lyon. Mecz zakończył się zwycięstwem Olympique Lyon 2-1.

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 25. minucie kartkę dostał Vital N'Simba, piłkarz Clermontu Foot.

W tym czasie to zawodnicy Olympique Lyon otworzyli wynik. W 26. minucie bramkę zdobył Moussa Dembele. W zdobyciu bramki pomógł Tete.

W 39. minucie sędzia przyznał kartkę Henrique z jedenastki Olympique Lyon. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Olympique Lyon.

Zespół Clermontu Foot ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Olympique Lyon, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszych minutach drugiej połowy wynik na 0-2 podwyższył Houssem Aouar.

W 59. minucie Mohamed Bayo z drużyny Clermontu Foot uratował swój zespół przed stratą bramki broniąc karnego.

Piłkarze Clermontu Foot odpowiedzieli strzeleniem gola. W 60. minucie wynik ustalił Mohamed Bayo.

Trener Clermontu Foot postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Jodela Dossou i na pole gry wprowadził napastnika Jima Allevinaha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Saif-Eddine Khaoui został zastąpiony przez Oriola Busquetsa. Po chwili trener Olympique Lyon postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Jeffa Reine-Adelaide'a. Na boisko wszedł Tanguy Ndombele, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 72. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Clermontu Foot: Lucas Da Cunha, Vital N'Simba, Mohamed Bayo, na ich miejsce weszli: Elbasan Rashani, Arial Mendy, Pierre-Yves Hamel. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bradleya Barcoli, Henrique, Houssema Aouara zajęli: Karl Ekambi, Emerson Palmieri, Romain Faivre. W doliczonym czasie gry arbiter ukarał kartkami Elbasana Rashaniego z Clermontu Foot i Moussę Dembele'a z zespołu Olympique Lyon. Jedenastce Clermontu Foot zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Olympique Lyon.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Clermontu Foot w pierwszej połowie, w drugiej także jedną. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Zespół Clermontu Foot w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna Olympique Lyon w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.