• 6 .RC Strasbourg Alsace (26 pkt.)
  • 7 .AS Monaco (26 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (25 pkt.)

Clermont Foot 63 - Lille OSC 1-0 (1-0). Liga francuska - 10. kolejka Ligue 1

W meczu 10. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 16 października, drużyna Clermont 63 wygrała z Lille OSC 1-0 (1-0). Mecz na Stade Gabriel Montpied w Clermont-Ferrand obejrzało 11 537 widzów.

10. kolejka Francja - Ligue 1
2021-10-16 17:00 | Stadion: Stade Gabriel Montpied | Widzów: 11537 | Arbiter: Eric Wattellier
Clermont Foot 63
Lille OSC
1
0
V. N'Simba 32'

Zespół Clermont 63 przed meczem zajmował 15. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Renatowi Sanchesowi z drużyny gości (”Mastify”). Była to 32. minuta starcia.

Jedyną bramkę meczu zdobył Vital N'Simba dla jedenastki Clermont 63. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Clermont 63.

W 57. minucie kartką został ukarany Xeka, piłkarz gości. Chwilę później trener Lille OSC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Yusuf Yazıcı, a murawę opuścił Renato Sanches.

W tej samej minucie Benjamin André zastąpił Amadou Ba. Między 71. a 77. minutą, boisko opuścili piłkarze Clermont 63: Elbasan Rashani, Mohamed Bayo, na ich miejsce weszli: Jim Ngowet, Pierre-Yves Hamel. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gabriela Gudmundssona, Timothy'ego Tarpeha zajęli: Domagoj Bradarić, Jonathan David. Trener Clermont 63 wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jordana Tella. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Jodel Dossou.

W 81. minucie Nanitamo Ikoné został zmieniony przez Adilsona Abreu, co miało wzmocnić drużynę ”Mastifów”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jasona Berthomiera na Jonathana Iglesiasa. W 85. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jordana Tella z Clermont 63, a w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku Benjamina Andrégo z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły gole.

Tiago Emanuel Embaló Djaló
 32′ Vital Manuel N'Simba
Gabriel Gudmundsson71′
Salis Abdul Samed
Miguel Ângelo da Silva Rocha57′
78′ Jodel Dossou
Nanitamo Jonathan Ikoné81′
71′ Elbasan Rashani
Jonathan Bamba
Johan Gastien
Benjamin André90′ 60′
85′ Jason Berthomier
Renato Sanches32′ 60′
77′ Mohamed Lamine Bayo
Amadou Zeund Georges Ba Mvom Onana60′
85′ Jonathan Damián Iglesias Abreu
Cheikh Ahmet Tidian Niasse
77′ Pierre-Yves Hamel
Yusuf Yazıcı60′
71′ Jim Émilien Ngowet Allevinah
Jonathan Christian David71′
78′ 85′ Jordan Tell
Isaac Lihadji

Zespół ”Mastifów” miał 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Clermont 63 otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka ”Mastifów” w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.