• 5 .Racing Club de Lens (53 pkt.)
  • 6 .Olympique Marsylia (52 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (51 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (47 pkt.)

Canet Roussillon FC - Olympique Marsylia 2-1 w 1/16 finału Pucharu Francji. Gol Arkadiusza Milika

Arkadiusz Milik strzelił gola w meczu 1/16 finału Pucharu Francji. Jego Olympique Marsylia przegrał jednak 1-2 z czwartoligowym Canet Rousillon FC.

A. Milik 38'

Zdecydowanym faworytem meczu był oczywiście Olympique. Ekipa z Marsylii od początku miała jednak spore problemy z rozegraniem akcji, z czego korzystali rywale.

Drużyna Canet Roussillon FC objęła prowadzenie w 21. minucie. Pięknym strzałem w "okienko" z rzutu wolnego popisał się Jeremy Posteraro.

W grze drużyny z Ligue 1 nie było widać przełomu. W tym meczu, w roli trenera OM debiutował Jorge Sampaoli. Miał jednak zbyt mało czasu, żeby zauważalnie wpłynąć na drużynę. W efekcie już w 28. minucie Marsylia mogła przegrywać 2-0. Dużo szczęścia miał jednak Yohann Pele, którego próbował zaskoczyć Yohan Bai. Piłkarz czwartoligowca szukał dośrodkowania, ale zrobił to w taki sposób, że piłka przelobowała bramkarza Marsylii i odbiła się od poprzeczki.

Gol Milika

W ostatnim kwadransie pierwszej połowy drużyna Sampaoliego zabrała się jednak do roboty. W 38. minucie do wyrównania doprowadził Arkadiusz Milik. Po dośrodkowaniu Valere'a Germaina, Polak głową trafił do siatki.

Po przerwie gra zespołu z Marsylii ponownie się rozregulowała. W efekcie w 70. minucie podopieczni Sampaoliego stracili drugą bramkę, którą strzelił Bai.

Chwilę później bliski wyrównania był Milik. Polak efektownie uderzał z woleja, ale dobrze interweniował bramkarz. Więcej sytuacji Marsylia nie stworzyła i przegrała, kończąc przygodę z Pucharem Francji.

MP

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Pol Mikel Lirola Kosok46′
 71′ Yohan Bai
Yuto Nagatomo
61′ Ludovic Gasparotto
Pape Alassane Gueye40′
 21′ Jérémy Posteraro