• 6 .FC Nantes (10 pkt.)
  • 7 .Montpellier HSC (9 pkt.)
  • 8 .FC Lorient (9 pkt.)

Bordeaux - RC Strasbourg 2-3 (2-3). Liga francuska - 31. kolejka Ligue 1

W meczu 31. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 4 kwietnia, jedenastka Bordeaux przegrała z RC Strasbourg 2-3 (2-3). Starcie odbyło się na Stade Matmut-Atlantique.

L. Ajorque 30'

Zespół RC Strasbourg przed meczem zajmował 15. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 30 pojedynków drużyna RC Strasbourg wygrała 10 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Lamine Koné wywołał eksplozję radości wśród kibiców RC Strasbourg, zdobywając bramkę w szóstej minucie meczu. W zdobyciu bramki pomógł Dimitri Liénard.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RC Strasbourg w 21. minucie spotkania, gdy Habibou Diallo strzelił drugiego gola. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Frédéric Guilbert.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Mexerowi z zespołu gospodarzy. Była to 29. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RC Strasbourg w 30. minucie spotkania, gdy Ludovic Ajorque zdobył z karnego trzecią bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Paul Baysse. Bramka padła po podaniu Laurenta Koscielny'ego. W drugiej minucie doliczonego czasu bramkę kontaktową zdobył z rzutu karnego Hwang Ui-jo.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-3.

W 57. minucie kartkę obejrzał Frédéric Guilbert z RC Strasbourg. Na murawie, jak to często zdarzało się ”Żyrondystom” w tym sezonie, pojawił się Maxime Poundjé, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 67. minucie Rémiego Oudina. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W tej samej minucie za Jeana Seriego wszedł Mehdi Zerkane. W tej samej minucie w jedenastce Bordeaux doszło do zmiany. Toma Bašić wszedł za Mexera. Niedługo później trener RC Strasbourg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Mehdi Chahiri, a murawę opuścił Dimitri Liénard.

Od 79 minuty boisko opuścili piłkarze RC Strasbourg: Frédéric Guilbert, Ludovic Ajorque, Habibou Diallo, Adrien Thomasson, na ich miejsce weszli: Lionel Carole, Jean-Ricner Bellegarde, Dion Sahi, Mahamé Siby. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nicolasa de Préville'a, Hwang Ui-jo zajęli: Amadou Traore, Sékou Mara. Drużynie ”Żyrondystów” zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu RC Strasbourg.

Matz Sels
 36′ Paul Baysse
Frédéric Guilbert57′ 79′
29′ 67′ Edson André Sitoe
Ibrahima Sissoko
67′ Rémi Oudin
Dimitri Liénard78′
67′ Jean Michaël Seri
Jean-Eudès Aholou
Hatem Ben Arfa
Adrien Thomasson90′
 45′ (k.) 79′ Ui-Jo Hwang
Habibou Mouhamadou Diallo  21′ 90′
79′ Nicolas de Préville
Ludovic Ajorque  30′ (k.) 85′
Gaëtan Poussin
Eiji Kawashima
Enock Kwateng
Lionel Jules Carole79′
67′ Maxime Poundjé
Marvin Elimbi Gilbert
67′ Toma Bašić
Jean-Ricner Bellegarde85′
Tom Lacoux
Mehdi Chahiri78′
Issouf Sissokho
Adrien Lebeau
67′ Mehdi Zerkane
Sanjin Prcić
79′ Sékou Mara
Mahamé Siby90′
79′ Amadou Traore
Moïse Dion Sahi90′

Przewaga drużyny Bordeaux w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.