• 6 .Stade Rennes FC (51 pkt.)
  • 7 .Olympique Marsylia (49 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (47 pkt.)

Bordeaux - PSG 0-1 (0-1). Liga francuska - 28. kolejka Ligue 1

3 marca na Stade Matmut-Atlantique odbył się pojedynek 28. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Bordeaux i PSG. Mecz zakończył się zwycięstwem PSG 1-0.

Pablo Sarabia 20'

Drużyna PSG (”Les Parisiens”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował drugie miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 53 starcia drużyna PSG wygrała 19 razy i zanotowała 18 porażek oraz 16 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 18. minucie kartką został ukarany Jean Seri, piłkarz Bordeaux (”Żyrondyści”).

Niedługo po rozpoczęciu meczu Pablo Sarabia wywołał eksplozję radości wśród kibiców PSG, strzelając gola w 20. minucie spotkania. Asystę zanotował Idrissa Gueye.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Les Parisiens: Pablowi Sarabii w 40. i Danilowi Pereirze w 43. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Les Parisiens”.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę otrzymał Yacine Adli z drużyny gospodarzy. Kibice ”Żyrondystów” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nicolasa de Préville'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy. Murawę musiał opuścić Samuel Kalu.

W 65. minucie Hwang Ui-jo został zastąpiony przez Hatema Ben Arfę. Po chwili trener ”Les Parisiens” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Ander Herrera, a murawę opuścił Julian Draxler. Między 78. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze Bordeaux: Jean Seri, Mehdi Zerkane, Youssouf Sabaly, na ich miejsce weszli: Amadou Traore, Tom Lacoux, Jimmy Briand. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Colina Dagby, Pabla Sarabii zajęli: Thilo Kehrer, Abdou Diallo.

W 88. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Layvina Kurzawę z ”Les Parisiens”, a w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu Rémiego Oudina z drużyny przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Presnel Kimpembe
50′ Yacine Adli
Layvin Kurzawa88′
87′ Youssouf Sabaly
Luis Helio Pereira Danilo43′
90′ Rémi Oudin
Pablo Sarabia García  20′ 40′ 87′
18′ 78′ Jean Michaël Seri
Julian Draxler74′
78′ Mehdi Zerkane
Idrissa Gana Gueye
65′ Samuel Kalu
Alcantara Rafinha
65′ Ui-jo Hwang
Abdou Diallo87′
65′ Hatem Ben Arfa
Thilo Kehrer78′
78′ Tom Lacoux
Timothee Pembele
Issouf Sissokho
Ander Herrera Agüera74′
87′ Jimmy Briand
Edouard Michut
65′ Nicolas de Préville
Leandro Daniel Paredes
78′ Amadou Traore
Xavi Simons

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast w drugiej dwie. ”Les Parisiens” dostały w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną mniej.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka PSG w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.