Association Sportive de Monaco Football Club SA - Stade Rennais Football Club 1-1 (0-0). Liga - 2. kolejka

W starciu 2. kolejki Ligue 1, które rozegrane zostało 13 sierpnia, zespół AS Monaco zremisował ze Stade Rennes 1-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Stade Louis II w Monako.

W  starciu 2. kolejki  Ligue 1, które rozegrane zostało 13 sierpnia, zespół AS Monaco zremisował  ze Stade Rennes  1-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Stade Louis II w Monako.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Zespół AS Monaco wygrał aż 11 razy, zremisował siedem, a przegrał tylko trzy.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu AS Monaco. W 15. minucie czerwoną kartkę obejrzał Youssouf Fofana, tym samym zespół AS Monaco musiał większość mecz grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik.

W 17. minucie Wissam Ben Yedder został zmieniony przez Soungoutou Magassę. Między 22. a 31. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Stade Rennes. W 34. minucie Axel Disasi z drużyny AS Monaco wykazał się doskonałą techniką broniąc karnego.

Niestety Steve Mandanda bramkarz Stade Rennes nie mógł kontynuować gry po przerwie. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Dogana Alemdara - rezerwowego bramkarza drużyny. W 52. minucie w zespole Stade Rennes doszło do zmiany. Arnaud Kalimuendo wszedł za Lovra Majera.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Stade Rennes w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 59. minucie bramkę zdobył Gaetan Laborde.

W 64. minucie w zespole AS Monaco doszło do zmiany. Ismail Jakobs wszedł za Aleksandra Gołowina.

Drużyna AS Monaco wyrównała wynik meczu. W 73. minucie gola wyrównującego strzelił Breel Embolo.

Między 76. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Stade Rennes: Gaetan Laborde, Flavien Tait, Benjamin Bourigeaud, na ich miejsce weszli: Jeremy Doku, Desire Doue, Kamaldeen Sulemana. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Krepina Diatty, Vandersona zajęli: Gelson Martins, Benoit Badiashile. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Arbiter przyznał jedną czerwoną kartkę piłkarzom AS Monaco, a zawodnikom Stade Rennes pokazał trzy żółte.

Zespół AS Monaco dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Stade Rennes w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.