Association Sportive de Monaco Football Club SA - Stade Brestois 29 4-2 (1-2). Liga - 37. kolejka

14 maja na Stade Louis II w Monako odbył się pojedynek 37. kolejki Ligue 1 pomiędzy drużynami AS Monaco i Brestu. Starcie zakończyło się zwycięstwem AS Monaco 4-2.

14 maja  na Stade Louis II w Monako odbył się pojedynek  37. kolejki  Ligue 1 pomiędzy drużynami AS Monaco  i Brestu. Starcie zakończyło się zwycięstwem AS Monaco 4-2.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Jean-Kevin Duverne. Asystę zaliczył Hugo Magnetti.

Zespół AS Monaco ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Brestu , zdobywając kolejną bramkę. W 23. minucie wynik na 0-2 podwyższył Youcef Belaili. W 44. minucie gola kontaktowego strzelił z rzutu karnego Wissam Ben Yedder.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w czwartej minucie doliczonego czasu gry, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Aleksandrowi Gołowinowi i Christophe'owi Herelle'owi.

Wissam Ben Yedder wywołał eksplozję radości wśród kibiców AS Monaco, zdobywając kolejną bramkę w 51. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki pomógł Kevin Volland.

W 53. minucie Vanderson został zmieniony przez Ismaila Jakobsa.

W 54. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Wissam Ben Yedder z AS Monaco. Bramka padła po podaniu Aureliena Tchouameniego.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu kartkę otrzymał Kevin Volland z AS Monaco.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 70. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Kevin Volland.

Między 77. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy AS Monaco: Aleksandr Gołowin, Wissam Ben Yedder, Kevin Volland, na ich miejsce weszli: Gelson Martins, Myron Boadu, Jean Lucas. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Christophe'a Herelle'a, Youcefa Belailego zajęli: Brendan Chardonnet, Rafiki Ahamada. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 4-2.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom AS Monaco, a zawodnikom Brestu przyznał jedną.

Jedenastka AS Monaco w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół Brestu w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.