Association de la Jeunesse Auxerroise - AS Saint-Etienne 1-1 (0-1). Liga -

26 maja na Stade de l’Abbe Deschamps odbyło się starcie Ligue 1 pomiędzy drużynami AJ Auxerre i AS Saint-Etienne. Mecz zakończył się remisem 1-1.

26 maja  na Stade de l’Abbe Deschamps odbyło się starcie   Ligue 1 pomiędzy drużynami AJ Auxerre  i AS Saint-Etienne. Mecz zakończył się remisem 1-1.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu zawodnicy AS Saint-Etienne nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 15. minucie bramkę zdobył Zaydou Youssouf. Przy strzeleniu gola asystował Adil Aouchiche.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AS Saint-Etienne.

W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę otrzymał Quentin Bernard z jedenastki AJ Auxerre. W 53. minucie Enzo Crivelli został zastąpiony przez Wahbiego Khazriego.

Chwilę później trener AS Saint-Etienne postanowił bronić wyniku. W 54. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Zaydou Youssoufa wszedł Gabriel Silva, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół AS Saint-Etienne nie obronił wyniku i ostatecznie zremisował mecz. Między 54. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy AS Saint-Etienne: Falaye Sacko, Adil Aouchiche, Arnaud Nordin, na ich miejsce weszli: Lucas Gourna-Douath, Ryad Boudebouz, Yvann Macon. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lassine'a Sinayoko, Hamzy Sakhiego zajęli: Gaetan Perrin, Alexis Trouillet. W 58. minucie sędzia pokazał kartkę Denisowi Bouandze, piłkarzowi AS Saint-Etienne.

Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce AJ Auxerre doszło do zmiany. Remy Dugimont wszedł za Gauthiera Heina.

Drużyna AS Saint-Etienne długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 71 minut, jednak jedenastka AJ Auxerre doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Gaetan Perrin. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Birama Toure.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół AJ Auxerre w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna AS Saint-Etienne w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.