Association de la Jeunesse Auxerroise - Angers Sporting Club de l'Ouest 2-2 (2-1). Liga - 2. kolejka

W pojedynku 2. kolejki Ligue 1, który rozegrany został 14 sierpnia, drużyna AJ Auxerre zremisowała z Angers SCO 2-2 (2-1). Mecz odbył się na Stade de l’Abbe Deschamps.

W  pojedynku 2. kolejki  Ligue 1, który rozegrany został 14 sierpnia, drużyna AJ Auxerre zremisowała  z Angers SCO  2-2 (2-1). Mecz odbył się na Stade de l’Abbe Deschamps.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Angers SCO wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Asystę zaliczył Jubal.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W piątej minucie bramkę zdobył Julian Jeanvier.

W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter pokazał żółtą kartkę Batiście Mendy'emu z drużyny Angers SCO.

W 10. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Angers SCO Cedric Hountondji. W 17. minucie żółtą kartką został ukarany Gaetan Charbonnier, piłkarz AJ Auxerre.

Lois Diony wywołał eksplozję radości wśród kibiców Angers SCO, zdobywając bramkę w 22. minucie starcia. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom AJ Auxerre: Lassine'owi Sinayoko w 31. i Paulowi Joly'emu w 37. minucie.

W 45. minucie za Gaetana Charbonniera wszedł Nuno Da Costa. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 57. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Lassine Sinayoko osłabiając zespół AJ Auxerre. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 31. minucie. W 61. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Azzedine Ounahiego z Angers SCO, a w 69. minucie Nuna Da Costę z drużyny przeciwnej.

Zespół AJ Auxerre długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 55 minut, jednak drużyna Angers SCO doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Amine Salama. Przy zdobyciu bramki asystował Sofiane Boufal.

W 83. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Halidowi Sabanovicowi, piłkarzowi Angers SCO. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania w zespole AJ Auxerre doszło do zmiany. Gaetan Perrin wszedł za Mathiasa Autreta. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki zawodnikom AJ Auxerre w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną żółtą i jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Drużyna AJ Auxerre wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Angers SCO w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.