• 5 .Montpellier HSC (31 pkt.)
  • 6 .AS Monaco (29 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (28 pkt.)
  • 8 .Lille OSC (28 pkt.)

AS Saint-Etienne - Stade Rennes FC 0-5 (0-3). Liga francuska - 17. kolejka Ligue 1

W spotkaniu 17. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 5 grudnia, drużyna AS-u Saint-Etienne przegrała wysoko ze Stade Rennes 0-5 (0-3). Mecz na Stade Geoffroy-Guichard w Saint-Ètiennem obejrzało 11 257 widzów.

17. kolejka Francja - Ligue 1
2021-12-05 13:00 | Stadion: Stade Geoffroy-Guichard | Widzów: 11257 | Arbiter: Thomas Léonard
L. Ugochukwu 83'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół AS-u Saint-Etienne przebywa na dole tabeli zajmując 20. miejsce, za to jedenastka Stade Rennes (”Czerwono-Czarni”) zajmując trzecią pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 41 razy. Zespół Stade Rennes wygrał aż 15 razy, zremisował 18, a przegrał tylko osiem.

Od pierwszych minut zespół ”Czerwono-Czarnych” zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny AS-u Saint-Etienne była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 21. minucie Harold Moukoudi zastąpił Saidou Sowa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Stade Rennes w 22. minucie spotkania, gdy Martin Terrier zdobył pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Lovro Majer.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Stade Rennes, strzelając kolejnego gola. W 28. minucie Martin Terrier ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 0-2. Asystę przy bramce po raz kolejny zaliczył Lovro Majer.

W 45. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik AS-u Saint-Etienne Yvann Maçon.

Na drugą połowę drużyna AS-u Saint-Etienne wyszła w zmienionym składzie, za Adila Aouchiche'a wszedł Denis Bouanga.

Prawie natychmiast Martin Terrier wywołał eksplozję radości wśród kibiców Stade Rennes, strzelając kolejnego gola w 48. minucie meczu. Bramka padła po podaniu Lovra Majera.

W 62. minucie Jean-Philippe Krasso został zmieniony przez Yanisa Lhéry'ego, a za Arnauda Nordina wszedł na boisko Zaydou Youssouf, co miało wzmocnić jedenastkę AS-u Saint-Etienne. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Martina Terriera na Kamaldeena Sulemanę. Niedługo później trener Stade Rennes postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Serhou Guirassy, a murawę opuścił Jonas Martin. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Mahdiemu Camarze z AS-u Saint-Etienne. Była to 76. minuta starcia.

Kibice AS-u Saint-Etienne nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lucasa Gourna-Douatha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Ryad Boudebouz. W 81. minucie boisko opuścili zawodnicy Stade Rennes: Lesley Ugochukwu, Loum Tchaouna, Loïc Badé, a na ich miejsce weszli Lovro Majer, Benjamin Bourigeaud, Nayef Aguerd.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 83. minucie wynik ustalił Lesley Ugochukwu. Przy strzeleniu gola pomógł Gaëtan Laborde.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-5.

Amigo Alfred Benjamin Junior Gomis
45′ (samob.) Yvann Maçon
Lorenz Assignon
21′ Harold Moukoudi
Warmed Omari
Mickaël Nade
Nayef Aguerd81′
Timothee Kolodziejczak
Adrien Truffert
77′ Ryad Boudebouz
Lovro Majer81′
62′ Arnaud Dominique Nordin
Baptiste Santamaría
46′ Adil Aouchiche
Jonas Martin75′
76′ Mahdi Camara
Benjamin Bourigeaud81′
62′ Jean-Philippe Krasso
Gaëtan Laborde
Wahbi Khazri
Martin Terrier  22′, 28′, 48′ 63′
Stefan Bajić
Romain Jules Salin
21′ Saïdou Sow
Loïc Badé81′
Miguel Ángel Trauco Saavedra
Hamari Traoré
77′ Lucas Gourna-Douath
Andy Diouf
62′ Zaydou Youssouf
Lesley Chimuanya Ugochukwu81′  83′
46′ Denis Athanase Bouanga
Matthis Abline
Juan Ignacio Ramírez Polero
Serhou Yadaly Guirassy75′
Maxence Rivera
Kamaldeen Sulemana63′
62′ Yanis Lhéry
Loum Tchaouna81′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom AS-u Saint-Etienne przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników.