AS Saint-Etienne - Stade de Reims 1-2 (1-1). Liga - 37. kolejka

W starciu 37. kolejki Ligue 1, które rozegrane zostało 14 maja, jedenastka AS Saint-Etienne przegrała z Reimsem 1-2 (1-1). Spotkanie odbyło się na Stade Geoffroy-Guichard w Saint-Étiennem.

W  starciu 37. kolejki  Ligue 1, które rozegrane zostało 14 maja, jedenastka AS Saint-Etienne przegrała  z Reimsem  1-2 (1-1). Spotkanie odbyło się na Stade Geoffroy-Guichard w Saint-Étiennem.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 meczów zespół Reimsu wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu jedenastka Reimsu trafiła do bramki rywala. W trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Marshall Munetsi.

Jedyną kartkę w meczu dostał Eliaquim Mangala z drużyny AS Saint-Etienne. Była to ósma minuta starcia.

Zespół AS Saint-Etienne otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 12. minucie Eliaquim Mangala wyrównał wynik meczu.

W 45. minucie Mitchell van Bergen zastąpił Hugona Ekitike'a. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Reimsu: Andreaw Gravillon, Maxime Busi, a na ich miejsce weszli Mitchell van Bergen, Bradley Locko. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Kamory Doumbia wywołał eksplozję radości wśród kibiców Reimsu, zdobywając kolejną bramkę w 61. minucie pojedynku. W 64. minucie boisko opuścili piłkarze AS Saint-Etienne: Falaye Sacko, Harold Moukoudi, a na ich miejsce weszli Mickael Nade, Saidou Sow.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole AS Saint-Etienne doszło do zmiany. Enzo Crivelli wszedł za Ryada Boudebouza. W następstwie utraty bramki trener AS Saint-Etienne postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił obrońcę Yvanna Macona i na pole gry wprowadził napastnika Romaina Hamoumę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 74. minucie Andreaw Gravillon został zmieniony przez Alexis Flips, a za Ela Toure'a wszedł na boisko Dion Lopy, co miało wzmocnić zespół Reimsu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Miguela Trauca na Arnauda Nordina.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Arbiter nie ukarał zawodników Reimsu żadną kartką, natomiast piłkarzom AS Saint-Etienne przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników.