• 5 .Racing Club de Lens (53 pkt.)
  • 6 .Olympique Marsylia (52 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (51 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (47 pkt.)

AS Saint-Etienne - Racing Club de Lens 2-3 (1-2). Liga francuska - 28. kolejka Ligue 1

W meczu 28. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 3 marca, zespół AS-u Saint-Etienne przegrał z RC Lens 2-3 (1-2). Starcie odbyło się na Stade Geoffroy-Guichard w Saint-Ètiennem.

David Costa 90'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka AS-u Saint-Etienne przebywa na dole tabeli zajmując 16. pozycję, za to drużyna RC Lens zajmując szóste miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 23 razy. Zespół RC Lens wygrał aż 10 razy, zremisował siedem, a przegrał tylko sześć.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 19. minucie kartkę dostał Harold Moukoudi, piłkarz AS-u Saint-Etienne.

W tym czasie to zawodnicy RC Lens otworzyli wynik. W 20. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Florian Sotoca. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników RC Lens w 24. minucie spotkania, gdy Arnaud Muinga strzelił drugiego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek. Asystę zaliczył Seko Fofana.

W 26. minucie kartkę obejrzał Mathieu Debuchy z AS-u Saint-Etienne.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Harold Moukoudi. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Adil Aouchiche.

W 61. minucie Arnaud Nordin został zmieniony przez Anthony'ego Modeste'a. W tej samej minucie trener AS-u Saint-Etienne postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Kévina Monnet-Paqueta. Na boisko wszedł Denis Bouanga, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Lucasowi Gourna-Douathowi, piłkarzowi gospodarzy. W 71. minucie boisko opuścili piłkarze AS-u Saint-Etienne: Miguel Trauco, Yvan Neyou, a na ich miejsce weszli Timothee Kolodziejczak, Adil Aouchiche. Chwilę później trener RC Lens postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Simon Banza, a murawę opuścił Arnaud Muinga.

W tej samej minucie Tony Mauricio został zmieniony przez Davida Costę, a za Jonathana Claussa wszedł na boisko Clément Michelin, co miało wzmocnić jedenastkę RC Lens. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucasa Gourna-Douatha na Ryada Boudebouza. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom RC Lens: Simonowi Banzie w 77. i Florianowi Sotoce w 84. minucie.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku wynik na 1-3 podwyższył David Costa. Asystę przy bramce zaliczył Clément Michelin. W piątej minucie doliczonego czasu spotkania gola kontaktowego strzelił z karnego Denis Bouanga.

Drużynie AS-u Saint-Etienne zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu RC Lens.

Jean-Louis Leca
26′ Mathieu Debuchy
Jonathan Gradit
 40′ 19′ Harold Moukoudi
Facundo Axel Medina
Pape Abou Cissé
Loïc Badé
71′ Timothee Kolodziejczak
Yannick Cahuzac
Mahdi Camara
Jonathan Clauss85′
61′ Arnaud Nordin
Seko Fofana
71′ Adil Aouchiche
Massadio Haïdara
61′ Kévin Monnet-Paquet
Tony Mauricio75′
66′ 83′ Lucas Gourna-Douath
Ismaël Boura
71′ Miguel Ángel Trauco Saavedra
Steven Fortès
83′ Ryad Boudebouz
Clément Jerome Michelin85′
71′ Yvan Neyou Noupa
Cheick Omar Traoré
Zaydou Youssouf
Adam Oudjani
61′  90′ (k.) Denis Athanase Bouanga
David Pereira da Costa75′  90′
61′ Anthony Modeste
Simon Bokoté Banza75′ 77′
Maxence Rivera
Corentin Jean

Przewaga jedenastki AS-u Saint-Etienne w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom AS-u Saint-Etienne, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast jedenastka RC Lens w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.