• 6 .AS Monaco (29 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (28 pkt.)
  • 8 .Lille OSC (28 pkt.)

AS Saint-Etienne - PSG 1-3 (1-1). Liga francuska - 15. kolejka Ligue 1

28 listopada na Stade Geoffroy-Guichard w Saint-Ètiennem odbył się pojedynek 15. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami AS-u Saint-Etienne i PSG. Mecz zakończył się zwycięstwem PSG 3-1. Na stadionie zasiadło 24 586 widzów.

15. kolejka Francja - Ligue 1
2021-11-28 13:00 | Stadion: Stade Geoffroy-Guichard | Widzów: 24586 | Arbiter: Jérôme Brisard
Á. Di María 79'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna AS-u Saint-Etienne znajduje się na dole tabeli zajmując 19. pozycję, za to zespół PSG (”Les Parisiens”) zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 41 starć drużyna PSG wygrała 22 razy i zanotowała sześć porażek oraz 13 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 18. minucie żółtą kartkę dostał Nelson Sissoko, piłkarz AS-u Saint-Etienne.

Tymczasem to zawodnicy AS-u Saint-Etienne otworzyli wynik. W 23. minucie Denis Bouanga dał prowadzenie swojej drużynie.

Między 32. a 35. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 45. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Timothee Kolodziejczak osłabiając tym samym zespół AS-u Saint-Etienne.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Marquinhos. Sytuację bramkową stworzył Lionel Messi.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę zespół AS-u Saint-Etienne wyszedł w zmienionym składzie, za Adila Aouchiche'a, Nelsona Sissoko weszli Zaydou Youssouf, Harold Moukoudi. Trener AS-u Saint-Etienne postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Lucas Gourna-Douath, a murawę opuścił Ryad Boudebouz.

W 75. minucie Idrissa Gueye zastąpił Leandra Paredesa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy PSG w 79. minucie spotkania, gdy Angel Di Maria zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki ponownie pomógł Lionel Messi.

W 86. minucie Mahdi Camara został zmieniony przez Lucasa Calodata, a za Yvanna Maçona wszedł na boisko Jean-Philippe Krasso, co miało wzmocnić drużynę AS-u Saint-Etienne. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Neymara na Erica Dinę.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Marquinhos ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 1-3. Bramka padła po podaniu Lionela Messiego.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Gianluigi Donnarumma
18′ 46′ Nelson Alpha Sissoko
Achraf Hakimi Mouh
Mickaël Nade
Marquinhos  45′, 90′
45′ Timothee Kolodziejczak
Sergio Ramos
Miguel Ángel Trauco Saavedra
Juan Bernat33′
32′ 72′ Ryad Boudebouz
Luis Helio Pereira Danilo
 23′ Denis Athanase Bouanga
Angel Di Maria  79′
87′ Yvann Maçon
. Neymar88′
35′ 86′ Mahdi Camara
Idrissa Gana Gueye75′
46′ Adil Aouchiche
Lionel Messi
Wahbi Khazri
Kylian Mbappé
Boubacar Fall
Sergio Rico
86′ Lucas Calodat
Colin Dagba
46′ Harold Moukoudi
Jan Thilo Kehrer
Saïdou Sow
Presnel Kimpembe
Assane Dioussé El Hadji
Nuno Alexandre Tavares Mendes
72′ Lucas Gourna-Douath
Eric Junior Dina Ebimbe88′
46′ Zaydou Youssouf
Leandro Daniel Paredes75′
87′ Jean-Philippe Krasso
Alcantara Rafinha
Juan Ignacio Ramírez Polero
Xavi Quentin Shay Simons

Zespół ”Les Parisiens” był w posiadaniu piłki przez 71 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom PSG przyznał jedną żółtą.

Drużyna AS-u Saint-Etienne w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.