• 1. Hiszpania (0 pkt.)
  • 2. Polska (0 pkt.)
  • 3. Słowacja (0 pkt.)
  • 4. Szwecja (0 pkt.)

AS Saint-Etienne - Olympique Marsylia 1-0 (1-0). Liga francuska - 36. kolejka Ligue 1

9 maja na Stade Geoffroy-Guichard w Saint-Ètiennem odbył się pojedynek 36. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami AS-u Saint-Etienne i Olympique Marsylia. Mecz zakończył się zwycięstwem AS-u Saint-Etienne 1-0.

A. Nordin 43'

Drużyna Olympique Marsylia (”OM”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała szóstą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 37 starć zespół Olympique Marsylia wygrał 18 razy i zanotował osiem porażek oraz 11 remisów.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 27. minucie Harold Moukoudi zastąpił Timothee Kolodziejczaka.

Jedyną bramkę meczu dla AS-u Saint-Etienne zdobył Arnaud Nordin w 43. minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Wahbi Khazri.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki AS-u Saint-Etienne.

W 61. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Valentin Rongier, Hiroki Sakai, a na ich miejsce weszli Boubacar Kamara, Duje Caleta-Car. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Olympique Marsylia: Florianowi Thauvinowi w 63. i Leonardowi Balerdiemu w 67. minucie.

Chwilę później trener AS-u Saint-Etienne postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Lucas Gourna-Douath, a murawę opuścił Wahbi Khazri. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy AS-u Saint-Etienne: Adil Aouchiche, Romain Hamouma, a na ich miejsce weszli Charles Abi, Arnaud Nordin. Na kwadrans przed zakończeniem meczu sędzia przyznał kartkę Timothee Kolodziejczakowi z AS-u Saint-Etienne.

Trener ”OM” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Daría Benedetta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Florian Thauvin. W 85. minucie kartką został ukarany Álvaro González, piłkarz Olympique Marsylia. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku w jedenastce AS-u Saint-Etienne doszło do zmiany. Zaydou Youssouf wszedł za Denisa Bouangę.

Duje Caleta-Car61′
27′ Harold Moukoudi
Florian Thauvin63′ 83′
 43′ 69′ Arnaud Nordin
Pape Alassane Gueye
86′ Denis Athanase Bouanga
Luis Henrique Tomaz de Lima
Yvan Neyou Noupa
Boubacar Kamara61′
69′ Charles Nathan Abi
Arkadiusz Milik
69′ Wahbi Khazri
Dimitri Payet
Stefan Bajic
Yohann Pelé
Gabriel Moisés Antunes da Silva
Jordan Amavi
27′ 76′ Timothee Kolodziejczak
Yuto Nagatomo
Nelson Alpha Sissoko
Lucas Perrin
69′ Adil Aouchiche
Hiroki Sakai61′
69′ Lucas Gourna-Douath
Mickaël Cuisance
Aimen Moueffek
Valentin Rongier61′
86′ Zaydou Youssouf
Darío Ismael Benedetto83′
69′ Romain Hamouma
Valère Germain

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom AS-u Saint-Etienne, a piłkarzom gości przyznał trzy.

Drużyna gospodarzy wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Olympique Marsylia w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.