• 5 .Racing Club de Lens (44 pkt.)
  • 6 .FC Metz (41 pkt.)
  • 7 .Montpellier HSC (40 pkt.)
  • 8 .Olympique Marsylia (39 pkt.)

AS Saint-Etienne - Olympique Lyon 0-5 (0-2). Liga francuska - 21. kolejka Ligue 1

W spotkaniu 21. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 24 stycznia, jedenastka AS-u Saint-Etienne przegrała wysoko z Olympique Lyon 0-5 (0-2). Pojedynek odbył się na Stade Geoffroy-Guichard w Saint-Ètiennem.

D. Bouanga 82' (samob.)

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół AS-u Saint-Etienne przebywa na dole tabeli zajmując 16. pozycję, za to drużyna Olympique Lyon (”Les Gones”) zajmując trzecie miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 41 starć zespół Olympique Lyon wygrał 23 razy i zanotował sześć porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do ”Les Gones” w 16. minucie spotkania, gdy Philana Kadewere strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Bruno Guimarães z Olympique Lyon. Była to 23. minuta spotkania.

Niedługo później Marcelo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Olympique Lyon, zdobywając kolejną bramkę w 36. minucie starcia. Asystę zanotował Léo Dubois.

Kibice AS-u Saint-Etienne nie mogli już doczekać się wprowadzenia Arnauda Nordina. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Nelson Sissoko. Na drugą połowę jedenastka AS-u Saint-Etienne wyszła w zmienionym składzie, za Baptiste'a Gabarda wszedł Denis Bouanga.

W 54. minucie sędzia pokazał kartkę Timothee Kolodziejczakowi, piłkarzowi AS-u Saint-Etienne.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 59. minucie Marcelo po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 0-3. Asystę przy golu ponownie zanotował Léo Dubois.

W 68. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Philana Kadewere z ”Les Gones”. Przy zdobyciu bramki asystował Memphis Depay.

W 69. minucie Miguel Trauco został zmieniony przez Saidou Sowa. W 74. minucie arbiter przyznał kartkę Romainowi Hamoumie z zespołu gospodarzy.

W 82. minucie do własnej bramki trafił zawodnik AS-u Saint-Etienne Denis Bouanga. Na sześć minut przed zakończeniem meczu kartką został ukarany Denis Bouanga, zawodnik gospodarzy.

W 85. minucie w jedenastce Olympique Lyon doszło do zmiany. Islam Slimani wszedł za Philanę Kadewere'a. Chwilę później trener Olympique Lyon postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Mathis Cherki, a murawę opuścił Karl Toko. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-5.

Anthony Lopes
46′ Nelson Alpha Sissoko
Léo Dubois89′
Mahdi Camara
Antonio Guedes Marcelo  36′, 59′
54′ Timothee Kolodziejczak
Jason Denayer
69′ Miguel Ángel Trauco Saavedra
Mattia De Sciglio
Aimen Moueffek
Maxence Caqueret
46′ Baptiste Gabard
Bruno Guimarães Rodriguez Moura23′ 90′
Lucas Gourna-Douath
Thiago Henrique Mendes Ribeiro86′
76′ Yvan Neyou Noupa
Philana Tinotenda Kadewere  16′, 68′ 85′
74′ Romain Hamouma
Memphis Depay
69′ Charles Nathan Abi
Karl Brillant Toko Ekambi86′
Boubacar Fall
Julian Pollersbeck
69′ Saidou Sow
Melvin Bard89′
Marvin Tshibuabua
Djamel Eddine Benlamri
69′ Adil Aouchiche
Sinaly Diomande86′
Ryad Boudebouz
Malo Gusto90′
76′ Zaydou Youssouf
Camilo Reijers de Oliveira
46′ 82′ (samob.) 84′ Denis Bouanga
Mathis Rayan Cherki86′
Jean-Philippe Krasso
Islam Slimani85′
46′ Arnaud Nordin
Yaya Soumaré

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Olympique Lyon przyznał jedną.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.