• 6 .Olympique Lyon (16 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (15 pkt.)
  • 8 .RC Strasbourg Alsace (14 pkt.)

AS Saint-Etienne - OGC Nice 0-3 (0-1). Liga francuska - 8. kolejka Ligue 1

25 września na Stade Geoffroy-Guichard w Saint-Ètiennem odbył się mecz 8. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami AS-u Saint-Etienne i OGC Nice. Pojedynek zakończył się zwycięstwem OGC Nice 3-0. Na stadionie stawiło się 19 980 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Marcina Bułkę występującego w OGC Nice (”Orły”).

8. kolejka Francja - Ligue 1
2021-09-25 17:00 | Stadion: Stade Geoffroy-Guichard | Widzów: 19980 | Arbiter: Amaury Delerue
A. Delort 83'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka AS-u Saint-Etienne znajduje się na dole tabeli zajmując 19. miejsce, za to drużyna ”Orłów” zajmując szóstą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 37 razy. Zespół OGC Nice wygrał aż 18 razy, zremisował osiem, a przegrał tylko 11.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy OGC Nice w 15. minucie spotkania, gdy Amine Gouiri zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Hassane Kamara z drużyny gości. Była to 45. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki OGC Nice.

Drugą połowę zespół AS-u Saint-Etienne rozpoczął w zmienionym składzie, za Jeana-Philippe'a Krasso wszedł Arnaud Nordin. Drugą połowę drużyna AS-u Saint-Etienne rozpoczęła w zmienionym składzie, za Denisa Bouangę wszedł Ryad Boudebouz.

Jedenastka AS-u Saint-Etienne ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 54. minucie wynik na 0-2 podwyższył Calvin Stengs. Asystę przy bramce zanotował Khéphren Thuram-Ulien.

W 66. minucie Romain Hamouma został zastąpiony przez Adila Aouchiche'a. W 67. minucie Yvan Neyou został zmieniony przez Zaydou Youssoufa, co miało wzmocnić drużynę AS-u Saint-Etienne. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Amine Gouiri na Pabla Rosaria w 69. minucie oraz Khéphrena Thuram-Uliena na Evanna Guessanda w tej samej minucie. W 79. minucie w jedenastce ”Orłów” doszło do zmiany. Jordan Lotomba wszedł za Calvina Stengsa.

W tej samej minucie trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy, w drużynie OGC Nice za Hassane'a Kamary wszedł Lucas Da Cunha, a w jedenastce AS-u Saint-Etienne Wahbi Khazri zmienił Juana Ramíreza.

Trzeba było trochę poczekać, aby Andy Delort wywołał eksplozję radości wśród kibiców OGC Nice, strzelając kolejnego gola w 83. minucie meczu. Sytuację bramkową stworzył Lucas Da Cunha.

W samej końcówce pojedynku w drużynie OGC Nice doszło do zmiany. Jean-Clair Todibo wszedł za Youcefa Atala. W 90. minucie kartkę obejrzał Jean-Clair Todibo z OGC Nice. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-3.

Bonfim Dante
46′ Denis Athanase Bouanga
Melvin Michel Maxence Bard
Mahdi Camara
Mario René Junior Lemina
67′ Yvan Neyou Noupa
Calvin Stengs  54′ 79′
Miguel Ángel Trauco Saavedra
Hassane Kamara45′ 79′
66′ Romain Hamouma
Khéphren Thuram-Ulien78′
46′ Jean-Philippe Krasso
Andy Delort  83′
79′ Wahbi Khazri
Jean-Clair Dimitri Roger Todibo89′ 90′
66′ Adil Aouchiche
Pablo Paulino Rosario69′
46′ Ryad Boudebouz
Morgan Schneiderlin
Lucas Gourna-Douath
Justin Smith
67′ Zaydou Youssouf
Alexis Claude Maurice
46′ Arnaud Dominique Nordin
Lucas Da Cunha79′
79′ Juan Ignacio Ramírez Polero
Evann Guessand78′

Sędzia nie ukarał zawodników AS-u Saint-Etienne żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.