• 5 .Olympique Marsylia (56 pkt.)
  • 6 .Racing Club de Lens (56 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (55 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (50 pkt.)

AS Saint-Etienne - Girondins Bordeaux 4-1 (2-1). Liga francuska - 32. kolejka Ligue 1

W meczu 32. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 11 kwietnia, drużyna AS-u Saint-Etienne wygrała z Bordeaux 4-1 (2-1). Spotkanie odbyło się na Stade Geoffroy-Guichard w Saint-Ètiennem.

Hwang Ui-jo 9'

Było to starcie jedenastek broniących się przed spadkiem. Spotkała się 15. i 14. drużyna Ligue' 1.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 41 pojedynków zespół Bordeaux (”Żyrondyści”) wygrał 17 razy i zanotował 11 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do ”Żyrondystów” w dziewiątej minucie spotkania, gdy Hwang Ui-jo strzelił z karnego pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

W 12. minucie sędzia pokazał kartkę Yvanowi Neyou, piłkarzowi gospodarzy.

Zawodnicy gospodarzy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Wahbi Khazri.

Prawie natychmiast Wahbi Khazri wywołał eksplozję radości wśród kibiców AS-u Saint-Etienne, strzelając kolejnego gola w 23. minucie spotkania. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Adil Aouchiche.

W 45. minucie kartkę dostał Denis Bouanga z AS-u Saint-Etienne. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Kibice ”Żyrondystów” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nicolasa de Préville'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Mehdi Zerkane. W 57. minucie Rémi Oudin został zastąpiony przez Hatema Ben Arfę.

W tej samej minucie w drużynie ”Żyrondystów” doszło do zmiany. Jimmy Briand wszedł za Jeana Seriego. Chwilę później trener AS-u Saint-Etienne postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Zaydou Youssouf, a murawę opuścił Adil Aouchiche. Zaydou Youssouf spełnił oczekiwania trenera strzelając jedną bramkę. Był to jego pierwszy gol w tegorocznych rozgrywkach. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Haroldowi Moukoudiemu z jedenastki gospodarzy. Była to 66. minuta meczu.

W 72. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Wahbi Khazri z AS-u Saint-Etienne. W 73. minucie boisko opuścili zawodnicy AS-u Saint-Etienne: Arnaud Nordin, Charles Abi, a na ich miejsce weszli Romain Hamouma, Wahbi Khazri.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku celnym strzałem popisał się Zaydou Youssouf.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-1.

Youssouf Sabaly
66′ Harold Moukoudi
Yacine Adli
73′ Romain Hamouma
Jean Michaël Seri57′
61′ Adil Aouchiche
Toma Bašić
45′ 84′ Denis Athanase Bouanga
Rémi Oudin57′
12′ 83′ Yvan Neyou Noupa
Ui-jo Hwang  9′ (k.)
 19′ (k.), 23′, 72′ (k.) 73′ Wahbi Khazri
Hatem Ben Arfa57′
83′ Aimen Moueffek
Tom Lacoux
61′  81′ Zaydou Youssouf
Issouf Sissokho
73′ Charles Nathan Abi
Jimmy Briand57′
84′ Kévin Monnet-Paquet
Nicolas de Préville57′
73′ Arnaud Nordin
Amadou Traore

Przewaga drużyny ”Żyrondystów” w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom AS-u Saint-Etienne pokazał trzy żółte.

Zespół AS-u Saint-Etienne w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.