• 6 .Racing Club de Lens (40 pkt.)
  • 7 .Olympique Marsylia (38 pkt.)
  • 8 .Stade Rennes FC (38 pkt.)

AS Saint-Etienne - FC Metz 1-0 (1-0). Liga francuska - 24. kolejka Ligue 1

7 lutego na Stade Geoffroy-Guichard w Saint-Ètiennem odbyło się starcie 24. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami AS-u Saint-Etienne i FC Metz. Mecz zakończył się zwycięstwem AS-u Saint-Etienne 1-0.

J. Boye 14' (samob.)

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół AS-u Saint-Etienne plącze się na dole tabeli zajmując 16. pozycję, za to jedenastka FC Metz (”Les Grenats”) zajmując szóste miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 23 pojedynki zespół AS-u Saint-Etienne wygrał 10 razy i zanotował siedem porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 14. minucie do własnej bramki trafił zawodnik FC Metz John Boye.

W 25. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Digba Maïgę z FC Metz, a w 37. minucie Romaina Hamoumę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AS-u Saint-Etienne.

Trener AS-u Saint-Etienne postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 52. minucie na plac gry wszedł Arnaud Nordin, a murawę opuścił Romain Hamouma. W 58. minucie za Thierry'ego Ambrose'a wszedł Mamadou Gueye.

Trener ”Les Grenats” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Papę Yade'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Vágner. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Timothee Kolodziejczakowi i Fabienowi Centonze'owi. W drugiej połowie nie padły bramki.

Dylan Bronn
73′ Timothee Kolodziejczak
John Boye 14′ (samob.)
Pape Abou Cissé
Boubakar Kouyaté
64′ Kévin Monnet-Paquet
Fabien Centonze73′
77′ Yvan Neyou Noupa
Digbo G'nampa Habib Maïga25′
37′ 52′ Romain Hamouma
Thierry Ambrose58′
77′ Anthony Modeste
Vágner José Dias Gonçalves58′
Etienne Green
Marc-Aurèle Caillard
Saidou Sow
Thomas Delaine
77′ Miguel Ángel Trauco Saavedra
Victorien Angban
Ryad Boudebouz
Mamadou Fofana
77′ Aimen Moueffek
Youssef Maziz
64′ Zaydou Youssouf
Boubacar Traoré
Charles Nathan Abi
Papa Ndiaga Yade58′
Wahbi Khazri
Mamadou Lamine Gueye58′
52′ Arnaud Nordin
Aaron Leya Iseka

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom AS-u Saint-Etienne, a w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy gości obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Zespół AS-u Saint-Etienne w drugiej połowie wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.