• 6 .FC Lorient (0 pkt.)
  • 7 .FC Metz (0 pkt.)
  • 8 .FC Nantes (0 pkt.)

AS Nancy - FC Nantes 1-1. Bramka Stępińskiego

AS Nancy zremisowało 1-1 (0-0) z FC Nantes w sobotnim meczu 5. kolejki Ligue 1. Bramkę dla "Les Canaris" zdobył Mariusz Stępiński, dla którego było to pierwsze trafienie na francuskich boiskach. Dużo gorzej spisał się Igor Lewczuk, który popełnił fatalny błąd w debiucie w barwach Girondins Bordeaux. Drużyna Polaka przegrała z Angers SCO 0-1 (0-1).

Ligue 1 - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

W wyjściowym składzie FC Nantes znalazł się Mariusz Stępiński, który rozegrał całe spotkanie. Reprezentant Polski już w pierwszej połowie miał okazję, aby zdobyć bramkę dla "Les Canaris", ale w 25. minucie minimalnie chybił głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W 67. minucie, były napastnik Ruchu wpisał się na listę strzelców. Yacine Bammou zagrał w pole karne, a po zgraniu Leo Duboisa, Stępiński dostawił nogę i dał Nantes prowadzenie.

Gospodarze wyrównali po czterech minutach. Remy'ego Riou zaskoczył Loic Puyo. W 78. minucie, Polak miał kolejną okazję na zdobycie gola, ale fatalnie spudłował, mając przed sobą pustą bramkę.

Nancy i Nantes podzieliły się punktami. Zespoły sąsiadują w tabeli, mają po cztery "oczka" i znajdują się w strefie spadkowej.

AS Nancy - FC Nantes 1-1 (0-0)

0-1, Mariusz Stępiński (67.)

1-1, Loic Puyo (71.)

Igor Lewczuk trafił do Francji kilka dni przed zakończeniem letniego okienka transferowego. Przez przerwę reprezentacyjną, 31-latek nie zdążył jednak zadebiutować w nowym klubie i dopiero w sobotę miał okazję przywitać się z publicznością w Bordeaux.

Gospodarze zaczęli lepiej od Angers SCO, które było rewelacją poprzedniego sezonu Ligue 1. Okazję na otwarcie wyniku miał Jaroslav Plasil, który minimalnie chybił z dystansu.

Chwilę później, Pierrick Capelle zacentrował w pole karne, a do piłki rzucił się Lewczuk. Polak nie przeciął jednak dośrodkowania i piłka trafiła do Karla Toko Ekambiego, który najpierw trafił w bramkarza, ale następnie wpisał się na listę strzelców.

Bordeaux od 85. minuty grało w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Urugwajczyka Diego Rolana. Igor Lewczuk rozegrał pełne 90 minut. Dla drużyny Polaka była to druga porażka w tym sezonie.

Girondins Bordeaux - Angers SCO 0-1 (0-1)

0-1, Karl Toko Ekambi (38.)

Dowiedz się więcej na temat: Igor Lewczuk | Mariusz Stępiński | Ligue 1