• 6 .FC Lorient (0 pkt.)
  • 7 .FC Metz (0 pkt.)
  • 8 .FC Nantes (0 pkt.)

AS Monaco - Stade Rennes FC 2-1 (2-0). Liga francuska - 37. kolejka Ligue 1

16 maja na Stade Louis II odbyło się starcie 37. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami AS Monaco i Stade Rennes. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AS Monaco 2-1.

A. Disasi 68' (samob.)

Zespół AS Monaco bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała trzecią pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 48 meczów zespół AS Monaco wygrał 22 razy i zanotował 16 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze AS Monaco otworzyli wynik. W 16. minucie Wissam Ben Yedder dał prowadzenie swojemu zespołowi. To już dwudzieste trafienie tego zawodnika w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Aleksandr Gołowin.

Po kwadransie gry żółtą kartką został ukarany Benoît Badiashile, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AS Monaco w 29. minucie spotkania, gdy Aleksandr Gołowin zdobył drugą bramkę. Bramka padła po podaniu Youssoufa Fofany.

W 31. minucie żółtą kartkę dostał Guillermo Maripán z drużyny gospodarzy. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Stade Rennes postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Serhou Guirassy, a murawę opuścił Eduardo Camavinga. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu sędzia pokazał żółtą kartkę Benjaminowi Bourigeaudowi z Stade Rennes.

W 63. minucie Guillermo Maripán zastąpił Axela Disasiego. W 67. minucie boisko opuścili zawodnicy Stade Rennes: Romain Del Castillo, Adrien Truffert, a na ich miejsce weszli Jeremy Doku, Christ-Emmanuel Maouassa.

W 68. minucie do własnej bramki trafił zawodnik AS Monaco Axel Disasi. W 70. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nayefa Aguerda, piłkarza Stade Rennes.

Trener AS Monaco wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Eliota Matazo. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Aleksandr Gołowin. Na pięć minut przed zakończeniem starcia za czerwoną kartkę zszedł z boiska Damien Da Silva osłabiając tym samym zespół Stade Rennes. W 87. minucie w drużynie Stade Rennes doszło do zmiany. Gerzino Nyamsi wszedł za Martina Terriera.

Zespołowi Stade Rennes zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny AS Monaco.

Hamari Traoré
31′ 63′ Guillermo Alfonso Maripán Loaysa
Damien Da Silva85′
17′ Benoît Badiashile Mukinayi
Nayef Aguerd70′
Caio Henrique Oliveira Silva
Christ-Emmanuel Faitout Maouassa67′
Youssouf Fofana
Eduardo Camavinga46′
71′ Gelson Martins
Flavien Tait
 29′ 71′ Aleksandr Gołowin
Steven N'Zonzi
Aurélien Tchouaméni
Jeremy Doku67′
83′ Kevin Volland
Martin Terrier87′
 16′ 84′ Wissam Ben Yedder
Benjamin Bourigeaud61′
Radosław Majecki
Romain Jules Salin
83′ Ruben Aguilar
Dalbert Henrique Chagas Estevão
84′ Fodé Ballo Touré
Gerzino Nyamsi87′
63′ 68′ (samob.) Axel Disasi
Brandon Soppy
Chrislain Matsima
Adrien Truffert67′
71′ Krépin Diatta
Ben Halfon
Cesc Fabregas
Chimuanya Ugochukwu
71′ Eliot Matazo
Romain Del Castillo67′
Florentino Ibrain Morris Luís
Serhou Yadaly Guirassy46′

Zawodnicy gości otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna ”Czerwono-Czarnych” w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.