• 6 .FC Lorient (0 pkt.)
  • 7 .FC Metz (0 pkt.)
  • 8 .FC Nantes (0 pkt.)

AS Monaco - Stade Rennes 3-0. Cały mecz Glika

AS Monaco pokonało Stade Rennes 3-0 (1-0) w pierwszym sobotnim meczu 5. kolejki Ligue 1. Cały mecz w zespole Leonardo Jardima rozegrał Kamil Glik. Drugi z Polaków, Kamil Grosicki nie znalazł się w kadrze meczowej Rennes.

Ligue 1 - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

Reprezentant Polski, podobnie jak w Lidze Mistrzów, znalazł się w wyjściowym składzie monakijskiego zespołu. Glik ustrzegł się błędów i zasłużył na przyzwoitą ocenę za swój występ.

Drugi z kadrowiczów Adama Nawałki, Kamil Grosicki wciąż nie jest w pełnej dyspozycji po urazie i nie znalazł się w kadrze meczowej gości z Rennes.

Gospodarze długo szukali swojej okazji. Dopiero trzy minuty przed przerwą, kapitalnym dośrodkowaniem z prawej strony boiska popisał się Almamy Toure, a piłkę głową do bramki skierował Radamel Falcao.

Glik i spółka kontrolowali wydarzenia boiskowe, a w końcówce ograniczyli się jedynie do kontrataków. Po jednym z nich, w 90. minucie, Thomas Lemar podwyższył na 2-0, a w doliczonym czasie gry ustalił wynik na 3-0.

Dzięki wygranej, AS Monaco wróciło na fotel lidera Ligue 1. W pięciu meczach, Glik i spółka zdobyli 13 punktów. Paris Saint-Germain ma w dorobku trzy "oczka" mniej.

Na godzinę 20 zaplanowano mecze Bordeaux (Igor Lewczuk) z Angers SCO oraz Nantes (Mariusz Stępiński) z AS Nancy.

AS Monaco - Stade Rennes 3-0 (1-0)

1-0, Radamel Falcao (42.)

2-0, Thomas Lemar (90.)

3-0, Thomas Lemar (90.)

Dowiedz się więcej na temat: Kamil Grosicki | Stade Rennes | AS Monaco | Kamil Glik