• 5 .Racing Club de Lens (44 pkt.)
  • 6 .FC Metz (41 pkt.)
  • 7 .Montpellier HSC (40 pkt.)
  • 8 .Olympique Marsylia (39 pkt.)

AS Monaco - Olympique Marsylia 3-1 w 21. kolejce Ligue 1. Debiut Arkadiusza Milika

W meczu 21. kolejki Ligue 1 AS Monaco pokonało na własnym stadionie Olympique Marsylia 3-1. W 60. minucie spotkania na boisku zameldował się Arkadiusz Milik, notując swój debiut w barwach gości. To przyjezdni jako pierwsi zdobyli bramkę, lecz gospodarze odpowiedzieli trzema trafieniami. Jedno z nich wzbudziło spore kontrowersje.

Gospodarze byli faworytami tego starcia. Nie dość, że zajmowali wyższe miejsce w tabeli, to jeszcze przystępowali do meczu po zanotowaniu serii trzech kolejnych zwycięstw w lidze. Marsylia natomiast wygrała zaledwie jedno z sześciu ostatnich spotkań.

Niespodziewanie jednak to ekipa z Marsylii jako pierwsza strzeliła gola. W 12. minucie Nemanja Radonjić otrzymał długie podanie z własnej połowy, pognał lewą flanką, wbiegł w pole karne i posłał piłkę obok interweniującego bramkarza, dając swojej drużynie prowadzenie, które utrzymało się już do przerwy.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Tuż po zmianie stron Monaco zdołało doprowadzić do wyrównania. Po rzucie rożnym w polu karnym Marsylii świetnie odnalazł się Guillermo Maripan i posłał głową piłkę prosto w górny róg bramki. Steve Mandanda był bez szans.

Na przedmeczowej konferencji prasowej trener Andre Villas-Boas przyznał, że Arkadiusz Milik nie wybiegnie w pierwszym składzie, lecz niewykluczone, że pojawi się na murawie na kilka minut. Tymczasem Polak otrzymał od szkoleniowca ponad pół godziny. Na plac gry wszedł w 59. minucie w miejsce Daria Benedetta.

Kwadrans po swoim wejściu Polak mógł patrzeć, jak piłka po rzucie rożnym dla gospodarzy przelatuje nad jego głową. Dopadł do niej Aurelien Tchouameni i wpakował do siatki.

Piłkarze Marsylii oprotestowali tę sytuację. Twierdzili, że bramka padła po kornerze, którego nie powinno być, bo to Wissam Ben Yedder ostatni dotknął piłki i - jak wykazała powtórka - najprawdopodobniej mieli rację.

Nawet anulowanie tego gola nic by jednak nie dało przyjezdnym. Gospodarze dobili ich bowiem jeszcze w doliczonym czasie gry. Pięknego gola strzelił po potężnym uderzeniu z rzutu wolnego Stevan Jovetić.

Monaco zajmuje czwarte miejsce w tabeli Ligue 1, wyprzedzając o siedem punktów szóstą Marsylię.

Pol Mikel Lirola Kosok
 47′ Guillermo Alfonso Maripán Loaysa
Álvaro González Soberón76′
Benoît Badiashile Mukinayi
Duje Caleta-Car
Caio Henrique Oliveira Silva
Hiroki Sakai49′
46′ Ruben Aguilar
Leonardo Julián Balerdi Rossa21′
90′ Youssouf Fofana
Florian Thauvin67′
68′ Sofiane Diop
Nemanja Radonjić  12′ 68′
 75′ Aurélien Tchouaméni
Pape Alassane Gueye90′
78′ Wissam Ben Yedder
Mickaël Cuisance76′
90′ Kevin Volland
Saîf-Eddine Khaoui76′ 82′
68′ 81′ Krépin Diatta
Dimitri Payet68′
46′ 89′ Aleksandr Gołowin
Marley Aké
Eliot Matazo
Valère Germain67′
78′  90′ Stevan Jovetić