• 6 .Clermont Foot 63 (8 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (8 pkt.)
  • 8 .FC Lorient (8 pkt.)

AS Monaco - Olympique Lyon 2-3 (1-0). Liga francuska - 35. kolejka Ligue 1

2 maja na Stade Louis II odbył się pojedynek 35. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami AS Monaco i Olympique Lyon. Starcie zakończyło się zwycięstwem Olympique Lyon 3-2.

R. Cherki 89'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna AS Monaco zajmowała trzecią, natomiast zespół Olympique Lyon (”Les Gones”) - czwartą pozycję.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 48 spotkań drużyna ”Les Gones” wygrała 21 razy i zanotowała 14 porażek oraz 13 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AS Monaco w 25. minucie spotkania, gdy Kevin Volland zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szesnaste trafienie w sezonie. Asystę zanotował Wissam Ben Yedder.

Na murawie, jak to często zdarzało się Olympique Lyon w tym sezonie, pojawił się Sinaly Diomande, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 29. minucie Jasona Denayera. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Maxence'owi Caqueretowi z drużyny gości. Była to 30. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AS Monaco.

Na drugą połowę drużyna Olympique Lyon wyszła w zmienionym składzie, za Léo Dubois wszedł Philana Kadewere.

Zespół gospodarzy długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 32 minuty, jednak drużyna Olympique Lyon doprowadziła do remisu. Gola strzelił Memphis Depay. To już dziewiętnaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Karl Toko.

W 61. minucie w zespole AS Monaco doszło do zmiany. Benoît Badiashile wszedł za Axela Disasiego. Kibice AS Monaco nie mogli już doczekać się wprowadzenia Eliota Matazo. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Fàbregas. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującego gola. W 63. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Youssoufowi Fofanie z AS Monaco.

W 68. minucie za Youssoufa Fofanę wszedł Fodé Ballo. W 70. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Maxence Caqueret osłabiając drużynę ”Les Gones”. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 30. minucie. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę dostał Philana Kadewere, zawodnik gości.

W 75. minucie w drużynie Olympique Lyon doszło do zmiany. Houssem Aouar wszedł za Lucasa Paquetę.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 77. minucie Marcelo dał prowadzenie swojemu zespołowi. Przy strzeleniu gola asystował Memphis Depay.

W 81. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Willem Geubbels, Pietro Pellegri, a na ich miejsce weszli Ruben Aguilar, Caio Henrique. Na pięć minut przed zakończeniem meczu żółtą kartkę otrzymał Anthony Lopes z drużyny gości. W 86. minucie bramkę wyrównującą zdobył z karnego Wissam Ben Yedder. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 19 strzelonych goli.

W 88. minucie boisko opuścili ”Les Gones”: Bruno Guimarães, Mathis Cherki, a na ich miejsce weszli Thiago Mendes, Karl Toko.

Zespół Olympique Lyon nie dał rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. Bramkę na 2-3 w 89. minucie zdobył Mathis Cherki. Przy zdobyciu bramki pomógł Mattia De Sciglio.

W doliczonej dziewiątej minucie starcia czerwone kartki dostali: Pietro Pellegri, Willem Geubbels z AS Monaco i Mattia De Sciglio, Marcelo z Olympique Lyon. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-3.

Mattia De Sciglio90′
61′ Axel Arthur Disasi
Antonio Guedes Marcelo  77′ 90′
81′ Caio Henrique Oliveira Silva
Léo Dubois46′
Aurélien Tchouaméni
Thiago Henrique Mendes Ribeiro88′
81′ Ruben Aguilar
Maxence Caqueret30′ 70′
 25′ Kevin Volland
Gnaly Maxwel Cornet
63′ 68′ Youssouf Fofana
Lucas Tolentino Coelho de Lima75′
61′ Cesc Fabregas
Karl Brillant Toko Ekambi88′
 86′ (k.) Wissam Ben Yedder
Memphis Depay  57′
Radosław Majecki
Julian Pollersbeck
61′ Benoît Badiashile Mukinayi
Sinaly Diomandé29′
68′ Fodé Ballo Touré
Malo Gusto
Chrislain Iris Aurel Matsima
Cenk Özkaçar
Enzo Camille Alain Millot
Houssem Aouar75′
61′ Eliot Matazo
Bruno Guimarães Rodriguez Moura88′
Florentino Ibrain Morris Luís
Rayan Mathis Cherki88′  89′
81′ 90′ Willem Geubbels
Philana Tinotenda Kadewere46′ 72′
81′ 90′ Pietro Pellegri
Yaya Soumaré

Sędzia przyznał trzy żółte kartki oraz trzy czerwone zawodnikom gości, natomiast piłkarzom AS Monaco pokazał jedną żółtą i dwie czerwone.