AS Monaco - OGC Nice 2-1 (1-0). Liga francuska - 23. kolejka Ligue 1

W starciu 23. kolejki francuskiej Ligue 1, które rozegrane zostało 3 lutego, jedenastka AS Monaco wygrała z OGC Nice 2-1 (1-0). Mecz odbył się na Stade Louis II.

P. Lees Melou 47'

Drużyna AS Monaco bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował czwarte miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 39 pojedynków drużyna AS Monaco wygrała 16 razy i zanotowała 14 porażek oraz dziewięć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 17. minucie arbiter pokazał kartkę Jeanowi-Clairowi Todibo, piłkarzowi OGC Nice (”Orły”).

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AS Monaco w 28. minucie spotkania, gdy Wissam Ben Yedder zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom OGC Nice: Alexis Claude w 34. i Morganowi Schneiderlinowi w 40. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki AS Monaco.

Trener OGC Nice postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Myziane Maolida, a murawę opuścił Dan Ndoye. Na drugą połowę zespół AS Monaco wyszedł w zmienionym składzie, za Benoîta Badiashile'a wszedł Axel Disasi. Także w jedenastce OGC Nice w czasie przerwy zaszły zmiany, za Alexis Claude wszedł Jeff Reine-Adélaïde.

Zawodnicy OGC Nice otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania na listę strzelców wpisał się Pierre Lees.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Jordan Lotomba z drużyny gości. Była to 50. minuta starcia.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Bramkę na 2-1 zdobył ponownie w 51. minucie Wissam Ben Yedder. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kevin Volland.

W 60. minucie Jordan Lotomba zastąpił Andy'ego Pelmarda. A trener AS Monaco wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aleksandra Gołowina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Wissam Ben Yedder. Między 69. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze AS Monaco: Krépin Diatta, Sofiane Diop, Kevin Volland, na ich miejsce weszli: Ruben Aguilar, Fodé Ballo, Stevan Jovetić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Pierre'a Leesa, Jeana-Claira Todibo zajęli: Rony Lopes, Flavius Daniliuc.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Jean-Clair Dimitri Roger Todibo17′ 75′
46′ Benoît Badiashile Mukinayi
William Alain André Gabriel Saliba
Caio Henrique Oliveira Silva
Hassane Kamara
69′ Krépin Diatta
Alexis Claude Maurice34′ 46′
Youssouf Fofana
Dan Assane Ndoye46′
83′ Sofiane Diop
Amine Gouiri
Aurélien Tchouaméni
Pierre Lees Melou  47′ 73′
83′ Kevin Volland
Morgan Schneiderlin40′
 28′ (k.), 51′ 64′ Wissam Ben Yedder
Kasper Dolberg Rasmussen
Vito Mannone
Yoan Cardinale
69′ Ruben Aguilar
Robson Alves de Barros
83′ Fodé Ballo-Touré
Flavius David Daniliuc75′
46′ Axel Arthur Disasi
Stanley Pierre N'Soki
Cesc Fabregas
Andy Joseph Pelmard60′
64′ Aleksandr Gołowin
Jeff Reine-Adélaïde46′
Eliot Matazo
Khéphren Thuram-Ulien
83′ Stevan Jovetić
Myziane Maolida46′
Pietro Pellegri
Marcos Paulo Mesquita Lopes73′

Drużyna AS Monaco zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała osiem celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał zawodników AS Monaco żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał cztery żółte.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.