• 6 .Olympique Marsylia (18 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (18 pkt.)
  • 8 .OGC Nice (17 pkt.)

AS Monaco - FC Metz 5-0. Cały mecz Kamila Glika, hat-trick Mbappe Lottina

Piłkarze AS Monaco rozbili FC Metz 5-0 w meczu 25. kolejki Ligue 1. Trzy gole strzelił 18-letni Kylian Mbappe Lottin, a dwa Radamel Falcao. Całe spotkanie rozegrał obrońca monakijskiego klubu Kamil Glik.

Ligue 1 - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Piłkarze lidera francuskiej ekstraklasy szybko rozstrzygnęli losy spotkania. Pomiędzy 7. a 20. minutą strzelili trzy gole. Za każdym razem defensywa rywali szła w rozsypkę po dalekich prostopadłych podaniach faworytów.

Najpierw trafił Mbappe Lottin, a spory udział w golu miał Falcao, który świetnie zgrał mu piłkę. Po chwili na prawym skrzydle uciekł Almamy Touré, dostał kapitalne podanie, dośrodkował, a obrońcę ubiegł Falcao i trafił do siatki z narożnika pola bramkowego. Trzecią bramkę wypracował Fabinho posyłając kilkudziesięciometrowe podanie do zostawionego bez krycia Mbappe Lottina. Napastnik gospodarzy nie mógł zmarnować takiej okazji.

Dziesięć minut po przerwie było już 5-0. W 50. minucie Mbappe Lottin skompletował hat-tricka, a po chwili drugiego gola zdobył Falcao, który wślizgiem zamknął akcję wykorzystując podanie Benjamina Mendy.

Bliski ustrzelenia hat-tricka był Falcao, ale zabrakło mu odrobiny szczęścia. Jeszcze w doliczonym czasie Mbappe Lottin trafił w słupek.

AS Monaco - FC Metz 5-0 (3-0)