• 6 .Olympique Lyon (16 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (15 pkt.)
  • 8 .RC Strasbourg Alsace (14 pkt.)

AS Monaco - AS Saint-Etienne 3-1 (1-1). Liga francuska - 7. kolejka Ligue 1

22 września na Stade Louis II odbył się mecz 7. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami AS Monaco i AS-u Saint-Etienne. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem AS Monaco 3-1. Na stadionie stawiło się 3 579 widzów.

7. kolejka Francja - Ligue 1
2021-09-22 19:00 | Stadion: Stade Louis II | Widzów: 3579 | Arbiter: Jérôme Brisard
D. Bouanga 41'

Było to starcie zespołów broniących się przed spadkiem. Spotkała się 14. i 19. drużyna Ligue' 1.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 37 spotkań zespół AS-u Saint-Etienne wygrał 13 razy i zanotował 12 porażek oraz 12 remisów.

Już w pierwszych minutach zespół AS Monaco próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Djibril Sidibé z drużyny gospodarzy. Była to 23. minuta meczu.

W tym czasie piłkarze AS Monaco nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Kevin Volland. W zdobyciu bramki pomógł Youssouf Fofana.

W 33. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Etienne Green osłabiając tym samym zespół AS-u Saint-Etienne. W 36. minucie Arnaud Nordin został zmieniony przez Stefana Bajica. W tej samej minucie w drużynie AS-u Saint-Etienne doszło do zmiany. Zaydou Youssouf wszedł za Mickaëla Nade'a.

Zespół AS-u Saint-Etienne otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 41. minucie Denis Bouanga wyrównał wynik meczu. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy golu zaliczył Jean-Philippe Krasso.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 60. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Timothee Kolodziejczakowi z AS-u Saint-Etienne.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AS Monaco w 62. minucie spotkania, gdy Wissam Ben Yedder zdobył z karnego drugą bramkę.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia Wissam Ben Yedder po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 3-1. Przy zdobyciu bramki asystował Kevin Volland.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Etienne Green33′
23′ 46′ Djibril Sidibé
Harold Moukoudi
Benoît Badiashile Mukinayi
Timothee Kolodziejczak60′
Axel Arthur Disasi
Mickaël Nade36′
72′ Krépin Diatta
Miguel Ángel Trauco Saavedra
Youssouf Fofana
Mahdi Camara
 27′ 89′ Kevin Volland
Denis Athanase Bouanga  41′ 79′
Sofiane Diop
Wahbi Khazri79′
46′ Eliot Matazo
Yvan Neyou Noupa
87′ Caio Henrique Oliveira Silva
Arnaud Dominique Nordin36′
61′ Myron Boadu
Jean-Philippe Krasso69′
Radosław Majecki
Stefan Bajic36′
46′ Ruben Aguilar
Gabriel Moisés Antunes da Silva
87′ Strahinja Pavlović
Saidou Sow
89′ Jean Lucas de Souza Oliveira
Adil Aouchiche79′
Cesc Fabregas
Ryad Boudebouz79′
Gelson Martins
Lucas Gourna-Douath
46′ Aleksandr Gołowin
Zaydou Youssouf36′
72′ Aurélien Tchouaméni
Romain Hamouma69′
61′  62′ (k.), 86′ Wissam Ben Yedder
Juan Ignacio Ramírez Polero

Drużyna AS Monaco była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną zawodnikom AS-u Saint-Etienne, a piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił sześciu graczy. Natomiast drużyna AS-u Saint-Etienne dokonała pięciu zmian.