• 6 .Angers Sporting Club de l'Ouest (17 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (17 pkt.)
  • 8 .AS Monaco (17 pkt.)

Angers Sporting - Olympique Marsylia 0-0. Liga francuska - 7. kolejka Ligue 1

22 września na Stade Raymond-Kopa odbył się mecz 7. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Angers Sporting i Olympique Marsylia. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Spotkanie obejrzało 12 458 widzów.

7. kolejka Francja - Ligue 1
2021-09-22 21:00 | Stadion: Stade Raymond-Kopa | Widzów: 12458 | Arbiter: Ruddy Buquet
Angers Sporting Club de l'Ouest
Olympique Marsylia
0
0

Było to starcie drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż spotkały się piąta i druga drużyna Ligue' 1.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Jedenastka Olympique Marsylia (”OM”) wygrała aż cztery razy, zremisowała sześć, a przegrała tylko dwa.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Azzedine Ounahi z drużyny gospodarzy. Była to 44. minuta starcia.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom OM: Duje Calecie-Carowi w 52. i Leonardowi Balerdiemu w 59. minucie. Trener ”OM” postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Pola Lirolę i na pole gry wprowadził napastnika Konrada De La Fuente'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie Luis Henrique został zmieniony przez Cengiza Ündera. Między 59. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Angers Sporting: Stéphane Bahoken, Enzo Ebosse, Angelo Fulgini, Batista Mendy, na ich miejsce weszli: Mohamed-Ali Cho, Thomas Mangani, Billal Brahimi, Waniss Taibi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jordana Amaviego, Boubacara Kamary, Amine Harit zajęli: Luan Peres, Pape Gueye, Mattéo Guendouzi. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Amine Harita, piłkarza gości.

Boubacar Bernard Kamara77′
84′ Batista Mendy
Pol Mikel Lirola Kosok59′
Pierrick Capelle
Amine Harit65′ 84′
71′ Enzo Ebosse
Valentin Rongier
44′ Azzedine Ounahi
Gerson Santos da Silva
66′ Stéphane Bahoken
Cheikh Ahmadou Bamba Mbacke Dieng
71′ Angelo Fulgini
William Alain André Gabriel Saliba
71′ Thomas Mangani
Mattéo Elias Kenzo Guendouzi Olié84′
Mathias Pereira Lage
Pape Alassane Gueye77′
84′ Waniss Taibi
Oussama Targhalline
71′ Billal Brahimi
Cengiz Ünder59′
66′ Mohamed-Ali Cho
Salim Ben Seghir
Sada Thioub
Konrad De La Fuente59′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Angers Sporting, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy.

Jedenastka Angers Sporting w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.