• 6 .FC Lorient (0 pkt.)
  • 7 .FC Metz (0 pkt.)
  • 8 .FC Nantes (0 pkt.)

Angers Sporting - Lille OSC 1-2 (0-2). Liga francuska - 38. kolejka Ligue 1

23 maja na Stade Raymond-Kopa odbył się pojedynek 38. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Angers Sporting i Lille OSC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Lille OSC 2-1.

B. Yılmaz 45'

Drużyna Lille OSC (”Mastify”) bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował pierwsze miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Angers Sporting wygrała aż sześć razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Jonathan David. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Renato Sanches.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Mastifów” w 45. minucie spotkania, gdy Burak Yilmaz strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 16 zdobytych bramek.

W 57. minucie Jimmy Cabot został zastąpiony przez Sadę Thiouba. W tej samej minucie w jedenastce Angers Sporting doszło do zmiany. Souleyman Doumbia wszedł za Mathiasa Lagego.

Kibice Angers Sporting nie mogli już doczekać się wprowadzenia Stéphane'a Bahokena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Loïs Diony. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kontaktową bramkę. W 67. minucie Yusuf Yazıcı został zmieniony przez Jonathana Bambę, co miało wzmocnić drużynę ”Mastifów”. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pierricka Capelle'a na Mohameda-Alego Cho w 81. minucie. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Lille OSC: Renatowi Sanchesowi w 75. i Mehmetowi Çelikowi w 78. minucie.

Chwilę później trener Lille OSC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Xeka, a murawę opuścił Burak Yilmaz.

Mimo że zespół Angers Sporting nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 77 ataków oddał tylko pięć celnych strzałów, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W doliczonej drugiej minucie spotkania kontaktową bramkę dla zawodników Angers Sporting zdobył Angelo Fulgini. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Jedenastce Angers Sporting zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Lille OSC.

Sven Botman
81′ Pierrick Capelle
Reinildo Isnard Mandava
Antonin Bobichon
Benjamin André
57′ Jimmy Cabot
Renato Sanches75′ 82′
57′ Mathias Pereira Lage
Boubakary Soumaré
Thomas Mangani
Yusuf Yazıcı67′
 90′ Angelo Fulgini
Jonathan Christian David  10′ 90′
66′ Loïs Diony
Burak Yilmaz  45′ (k.) 82′
Ludovic Butelle
Orestis Karnezis
57′ Souleyman Doumbia
Jonathan Bamba67′
66′ Stéphane Bahoken
Luiz de Araujo Guimarães Neto82′
81′ Mohamed-Ali Cho
Isaac Lihadji
57′ Sada Thioub
Timothy Weah

Arbiter nie ukarał zawodników Angers Sporting żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.