• 6 .Clermont Foot 63 (9 pkt.)
  • 7 .FC Lorient (9 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (8 pkt.)

Angers Sporting - Dijon FCO 3-0 (1-0). Liga francuska - 36. kolejka Ligue 1

9 maja na Stade Raymond-Kopa odbyło się starcie 36. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Angers Sporting i Dijon FCO. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Angers Sporting 3-0.

L. Diony 89'

Jedenastka Dijon FCO przed meczem zajmowała 20. pozycję w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Angers Sporting wygrała aż sześć razy, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W siódmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Angelo Fulgini. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Stéphane Bahoken.

Po chwili trener Angers Sporting postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 14. minucie na plac gry wszedł Antonin Bobichon, a murawę opuścił Ibrahim Amadou. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Angers Sporting.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Angers Sporting w 50. minucie spotkania, gdy Farid El Melali strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Angelo Fulgini.

W 66. minucie Mihai Dobre został zastąpiony przez Aboubakara Kamarę. Trener Dijon FCO wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mounira Chouiara. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Frederic Sammaritano. W 83. minucie Mama Baldé został zmieniony przez Pape'a Konatégo, co miało wzmocnić drużynę Dijon FCO. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sadę Thioub na Mohameda-Alego Cho.

Trzeba było trochę poczekać, aby Loïs Diony wywołał eksplozję radości wśród kibiców Angers Sporting, zdobywając kolejną bramkę w 89. minucie meczu. Asystę zanotował Mathias Lage.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Glody Ngonda Muzinga
14′ Ibrahim Amadou
Jordan Marié70′
 50′ 70′ Farid El Melali
Mihai Alexandru Dobre66′
85′ Sada Thioub
Frederic Sammaritano70′
Thomas Mangani
Didier Ibrahim Ndong
 7′ 70′ Angelo Fulgini
Eric Junior Dina Ebimbe
70′ Stéphane Bahoken
Arthur Zagre70′
14′ Antonin Bobichon
Wilitty Younoussa
70′ Jimmy Cabot
Mounir Chouiar70′
70′ Mathias Pereira Lage
Aboubakar Kamara66′
Waniss Taibi
Pape Moussa Konaté83′
85′ Mohamed-Ali Cho

70′  89′ Loïs Diony

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Zespół Angers Sporting wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.