• 6 .AS Monaco (29 pkt.)
  • 7 .FC Nantes (28 pkt.)
  • 8 .Lille OSC (28 pkt.)

Angers Sporting - AS Monaco 1-3 (0-2). Liga francuska - 16. kolejka Ligue 1

1 grudnia na Stade Raymond-Kopa odbył się mecz 16. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Angers Sporting i AS Monaco. Starcie zakończyło się zwycięstwem AS Monaco 3-1. Na stadionie zasiadło 8 267 widzów.

16. kolejka Francja - Ligue 1
2021-12-01 19:00 | Stadion: Stade Raymond-Kopa | Widzów: 8267 | Arbiter: Romain Lissorgue
A. Disasi 73'

Zespół Angers Sporting bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała szóste miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 pojedynków drużyna Angers Sporting wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż osiem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie arbiter pokazał kartkę Djibrilowi Sidibému z jedenastki gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AS Monaco w 25. minucie spotkania, gdy Myron Boadu strzelił pierwszego gola. Asystę zanotował Kevin Volland.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Thomasowi Manganiemu i Kevinowi Vollandowi.

Drużyna Angers Sporting ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się Sofiane Diop. Asystę przy golu ponownie zanotował Kevin Volland.

W 55. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik AS Monaco Alexander Nübel. Po godzinie gry w jedenastce Angers Sporting doszło do zmiany. Batista Mendy wszedł za Thomasa Manganiego.

Kibice Angers Sporting nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mathiasa Lagego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Enzo Ebosse. W 70. minucie Kevin Volland został zmieniony przez Youssoufa Fofanę. W 71. minucie w zespole AS Monaco doszło do zmiany. Aleksandr Gołowin wszedł za Sofiane'a Diopa.

Piłkarze AS Monaco odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 1-3 podwyższył Axel Disasi.

Między 79. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Angers Sporting: Mohamed-Ali Cho, Angelo Fulgini, Sofiane Boufal, na ich miejsce weszli: Stéphane Bahoken, Pierrick Capelle, Rodrigue Ninga. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Djibrila Sidibégo, Myrona Boadu, Gelsona Martinsa zajęli: Ruben Aguilar, Wissam Ben Yedder, Wilson Isidor. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

Jean Lucas de Souza Oliveira
70′ Enzo Ebosse
Sofiane Diop  45′ 71′
81′ Angelo Fulgini
Gelson Martins90′
42′ 60′ Thomas Mangani
Aurélien Tchouaméni
82′ Sofiane Boufal
Kevin Volland42′ 70′
81′ Mohamed-Ali Cho
Myron Boadu  25′ 79′
Anthony Mandrea
Radosław Majecki
Abdoulaye Bamba
Ruben Aguilar79′
60′ Batista Mendy
Chrislain Iris Aurel Matsima
Antonin Bobichon
Caio Henrique Oliveira Silva
81′ Pierrick Capelle
Youssouf Fofana70′
70′ Mathias Pereira Lage
Aleksandr Gołowin71′
81′ Stéphane Cédric Bahoken
Eliot Matazo
82′ Rodrigue Casimir Ninga
Wissam Ben Yedder79′
Sada Thioub
Wilson Isidor90′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.