• 6 .Angers Sporting Club de l'Ouest (22 pkt.)
  • 7 .RC Strasbourg Alsace (19 pkt.)
  • 8 .AS Monaco (19 pkt.)

Amiens - Reims 4-1. Rafał Kurzawa wszedł z ławki rezerwowych

Amiens SC pokonało Stade Reims 4-1 w 3. kolejce francuskiej Ligue 1. Rafał Kurzawa pojawił się na boisku na ostatni kwadrans.

Ligue 1: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Wygraną Amiens mocno ułatwiła bezpośrednia czerwona kartką, jaką w 36. minucie obejrzał Romain Metanire za brutalny faul na wychodzącym na czystą pozycję Johnie Mendozie. W tamtej chwili było już jednak 1-0, a gospodarzy na prowadzenie wyprowadził w efektowny sposób Eddy Gnahore.

W drugiej części meczu Amiens wykorzystało przewagę liczebną i w ciągu 15 minut zdobyło trzy bramki. Najpierw na listę strzelców wpisał się Saman Ghoddos, a później dwukrotnie Moussa Konate.

Przy wyniku 4-0 w 76. minucie na placu gry zameldował się Kurzawa, zmieniając Mendozę. Polski skrzydłowy nie wyróżnił się niczym szczególnym, był raz faulowany, a raz sam przewinił. Wszystkie jego podania, a było ich osiem, trafiły do adresata.

Sześć minut przed końcem Mathieu Cafaro przelobował bramkarza i zdobył honorową bramkę dla Reims.

Był to drugi występ Kurzawy w nowym klubie. Przed tygodniem polski skrzydłowy pojawił się na boisku w 72. minucie meczu z Montpellier HSC (1-2).

Amiens SC - Stade Reims 4-1 (1-0)

Bramki: 1-0 Gnahore (22.), 2-0 Ghoddos (58.), 3-0 Konate (67.), 4-0 Konate (73.), 4-1 Cafaro (84.).

Czerwona kartka: Metanire (36., Reims).