• 5 .Racing Club de Lens (40 pkt.)
  • 6 .FC Metz (38 pkt.)
  • 7 .Olympique Marsylia (38 pkt.)
  • 8 .Stade Rennes FC (38 pkt.)

90 minut Krychowiaka i Obraniaka w Ligue 1

W spotkaniu 32. kolejki francuskiej Ligue 1 piłkarze Stade de Reims wygrali na wyjeździe ze Stade Brest 2-0. Cały mecz w zespole gości rozegrał Grzegorz Krychowiak. Inny reprezentant Polski, Ludovic Obraniak, zagrał 90 minut w wygranym przez Girondins Bordeaux meczu z Montpellier (4-2).

Bramki dla Stade de Reims zdobyli Nicolas Fauvergue (28.) i Diego Rodrigues (77.). Krychowiak w protokole meczowym zapisał się żółtą kartką, otrzymaną w 72. minucie spotkania.

Po 32. kolejce Ligue 1 Stade de Reims zajmuje 13. miejsce w tabeli z przewagą sześciu "oczek" nad strefą spadkową. Stade Brest jest przedostatnie. Wyprzedza jedynie Troyes.

23-letni Krychowiak rozgrywa bardzo udany sezon. Polski pomocnik przed tygodniem został bohaterem starcia z Olympique Lyon. Krychowiak zdobył bramkę, a jego zespół wygrał 1-0.

Po tym spotkaniu dziewięciokrotny reprezentant Polski trafił do drużyny kolejki Ligue 1, a w mediach pojawiły się informacje, że włodarze klubu z Lyonu chętnie widzieliby Krychowiaka w szeregach swojej ekipy.

W innym sobotnim spotkaniu Ligue 1 piłkarze Girondins Bordeaux wygrali z Montpellier HSC 4-2. 90 minut w zwycięskim zespole rozegrał Ludovic Obraniak.