• 6 .OGC Nice (41 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (40 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (40 pkt.)

33. kolejka Ligue 1: Paris Saint-Germain FC - AS Monaco 3-1 (2-0)

Piłkarze Paris Saint-Germain, którzy już wcześniej zapewnili sobie mistrzostwo Francji, pokonali u siebie AS Monaco 3-1 (2-0) w meczu 33. kolejki Ligue 1. Autorem wszystkich goli dla paryżan był Kylian Mbappe. W barwach gości całe spotkanie rozegrał Kamil Glik.

PSG przystąpiło do tego pojedynku w mistrzowskiej koronie. Stało się tak dzięki wyjazdowemu remisowi wicelidera Lille z Toulouse 0-0. Paryżanie po raz ósmy w historii, a szósty w ostatnich siedmiu sezonach okazali się najlepsi we Francji.

Gospodarze mogli zagrać zatem na luzie, a pierwszoplanową postacią był Kylian Mbappe. 20-letni napastnik popisał się hat-trickiem. Wydarzeniem meczu był również powrót do gry Neymara po kontuzji, z którą zmagał się od stycznia.

Pierwsi groźną akcję przeprowadzili jednak goście. W 7. minucie znakomitą szansę miał Rony Lopes, ale jego strzał w świetnym stylu obronił Alphonse Areola.

Zmarnowana sytuacja zemściła się w 15. minucie. Moussa Diaby zagrał do Mbappe, który ładnie przyjął piłkę i oddał celny strzał. Tak rozpoczął się koncert reprezentanta Francji. Mbappe mógł po raz drugi pokonać Diego Benaglio w 33. minucie, ale minimalnie chybił. Pięć minut później celownik miał już ustawiony idealnie. Po dokładnym podaniu od Daniego Alvesa, Mbappe zgubił Glika i przymierzył tuż przy słupku.

Od początku drugiej połowy na boisku pojawił się Neymar, który wszedł za Layvina Kurzawę. Jednak to nie on był bohaterem PSG, tylko Mbappe. 20-latek w 53. minucie trafił w słupek. Hat-tricka skompletował chwilę później. Dani Alves znów zagrał znakomicie, a Mbappe z sześciu metrów wpakował piłkę do siatki. To 30. gol Francuza w tym sezonie Ligue 1. Czy ktoś jeszcze może się dziwić, dlaczego snajperem PSG jest zainteresowany Real Madryt?

33. kolejka Francja - Ligue 1
2019-04-21 21:00 | Stadion: Parc des Princes | Widzów: 43581 | Arbiter: C. Turpin
Benjamin Henrichs
46′ Layvin Kurzawa
. Jemerson66′
Marquinhos
Aleksandr Gołowin  80′
73′ Leandro Daniel Paredes
Marcos Paulo Mesquita Lopes
76′ Marco Verratti
Adrien Sebastian Silva
Moussa Diaby
Radamel Falcao46′
 15′, 38′, 55′ Kylian Mbappé
Gelson Martins
Gianluigi Buffon
Diego Benaglio13′
Angel Di Maria
Andrea Raggi
76′ Julian Draxler
Jean Eudès Aholou66′
73′ Edinson Cavani
Carlos Vinícius Alves Morais46′
46′ . Neymar
Nacer Chadli

Kevin N'Doram

Moussa Sylla

Zadowoleni z wysokiego prowadzenia paryżanie spuścili z tonu, co wykorzystali przyjezdni. W 80. minucie Aleksandr Gołowin zdobył honorową bramkę dla AS Monaco.

Tuż po ostatnim gwizdku gospodarze świętowali z kibicami mistrzostwo Francji.

Podopieczni Thomasa Tuchela wystąpili w koszulkach z katedrą Notre Dame. W ten sposób upamiętnili tragiczny pożar symbolu Paryża sprzed kilku dni.

Paris Saint-Germain - AS Monaco 3-1 (2-0)

Bramki: 1-0 Kylian Mbappe (15.), 2-0 Kylian Mbappe (38.), 3-0 Kylian Mbappe (55.), 3-1 Aleksandr Gołowin (80.)