• 6 .Olympique Marsylia (21 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes FC (19 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (19 pkt.)

32. kolejka Ligue 1: AS Monaco - Stade de Reims 0-0

13 kwietnia na Stade Louis II odbyło się spotkanie 32. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami AS Monaco i Stade Reims. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 7 094 widzów.

32. kolejka Francja - Ligue 1
2019-04-13 20:00 | Stadion: Stade Louis II | Widzów: 7094 | Arbiter: W. Delajod
AS Monaco
Stade de Reims
0
0

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka AS Monaco znajduje się na dole tabeli zajmując 16. pozycję, za to zespół Stade Reims (”Remois”) zajmując szóste miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 15. minucie Cesc Fabregas zastąpił Jeana Aholou.

W 59. minucie arbiter przyznał kartkę Danijelowi Subasziciowi z AS Monaco. Trener AS Monaco postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Aleksandra Gołowina i na pole gry wprowadził napastnika Radamela Falcao, który w bieżącym sezonie ma na koncie już 12 goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie trener Stade Reims postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Suk Hyun-Jun, a murawę opuścił Boulaye Dia. W 72. minucie Rémi Oudin został zmieniony przez Arbëra Zenelego, a za Tristana Dingomégo wszedł na boisko Moussa Doumbia, co miało wzmocnić zespół ”Remois”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stevana Joveticia na Carlosa. W doliczonym czasie gry kartkę dostał Djibril Sidibé, zawodnik gospodarzy.

AS Monaco
59′ Danijel Subaszić
Bjorn Engels
90′ Djibril Sidibé
Thomas Foket
15′ Cesc Fabregas
Mathieu Cafaro
65′ Aleksandr Gołowin
Xavier Chavalerin
Marcos Paulo Mesquita Lopes
Tristan Dingomé84′
Adrien Sebastian Silva
Jacques-Alaixys Romao
84′ Stevan Jovetić
Moussa Doumbia84′
15′ Jean Eudès Aholou
Hassane Kamara
84′ Carlos Vinícius Alves Morais
Marvin Martin
Nacer Chadli
Hyun-Jun Suk65′
65′ Radamel Falcao
Arbër Zeneli72′

Wyraźna przewaga jedenastki AS Monaco nie miała odzwierciedlenia w wyniku meczu, oddała ona sześć celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom AS Monaco pokazał dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.