31. kolejka Ligue 1: Stade de Reims - Lille OSC 1-1 (0-0)

W meczu 31. kolejki francuskiej Ligue 1, który rozegrany został 7 kwietnia, zespół Stade Reims zremisował z Lille OSC 1-1 (0-0). Mecz na Stade Auguste-Delaune II obejrzało 18 642 widzów.

31. kolejka Francja - Ligue 1
2019-04-07 15:00 | Stadion: Stade Auguste-Delaune II | Widzów: 18642 | Arbiter: J. Brisard
Stade de Reims
Lille OSC
1
1
R. Oudin 78'
José Fonte 55'

Było to spotkanie na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy pojedynek, gdyż spotkały się szósta i druga drużyna Ligue 1.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 spotkań jedenastka Lille OSC (”Mastify”) wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 23. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy (”Remois”) oraz dwie drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Lille OSC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 55. minucie José Fonte dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę zanotował Thiago Mendes.

W 59. minucie Arbër Zeneli zastąpił Rémiego Oudina. Po chwili trener Stade Reims postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Boulaye Dię. Na boisko wszedł Pablo Chavarría, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Lille OSC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Rafael Leão, a murawę opuścił Loic Remy.

Mimo że drużyna Stade Reims nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 49 ataków oddała tylko cztery celne strzały, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 78. minucie na listę strzelców wpisał się Rémi Oudin. To już dziesiąte trafienie tego piłkarza w sezonie. Bramka padła po podaniu Tristana Dingomégo.

W 83. minucie Tristan Dingomé został zmieniony przez Moussę Doumbię, co miało wzmocnić jedenastkę Stade Reims. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Thiaga Maię na Boubakary'ego Soumarégo. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Mehmet Zeki Çelik
43′ Abdul Rahman Baba
Thiago Maia Alencar29′ 89′
83′ Tristan Dingomé
Thiago Henrique Mendes Ribeiro
39′ Jacques-Alaixys Romao
Loic Remy70′
66′ Boulaye Dia
Jonathan Bamba
59′ Arbër Zeneli
Nicolas Pépé
Nicolas Lemaître
Adam Jakubech
Axel Disasi
Gabriel dos Santos Magalhães
83′ Moussa Doumbia
Jérémy Pied
Marvin Martin
Boubakary Soumaré89′
66′ Pablo Chavarría
Rafael Alexandre Conceição Leão70′
59′  78′ Rémi Oudin
Rui Pedro da Rocha Fonte
Hyun-Jun Suk
Luiz de Araujo Guimarães Neto

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast drużyna Lille OSC w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.