31. kolejka Ligue 1: Paris Saint-Germain FC - RC Strasbourg Alsace 2-2 (1-2)

Paris Saint-Germain zremisowało u siebie ze Strasbourgiem 2-2 w meczu 31. kolejki francuskiej Ligue 1. Tym samym stołeczny zespół nie wykorzystał szansy, aby już w niedzielę zapewnić sobie mistrzowski tytuł.

31. kolejka Francja - Ligue 1
2019-04-07 21:00 | Stadion: Parc des Princes | Widzów: 47419 | Arbiter: T. Léonard
A. Gonçalves 38'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do ”Les Parisiens” w 13. minucie spotkania, gdy Eric Choupo-Moting zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Colin Dagba.

Zespół RC Strasbourg otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Nuno Da Costa. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomógł Lionel Carole.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę RC Strasbourg przyniosły efekt bramkowy. W 38. minucie Anthony Gonçalves dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 57. minucie kartkę obejrzał Kenny Lala z RC Strasbourg. W 60. minucie w drużynie ”Les Parisiens” doszło do zmiany. Kylian Mbappe wszedł za Erica Choupę-Motinga.

Jedenastka RC Strasbourg długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 44 minuty, jednak zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Thilo Kehrer. Asystę przy golu zanotował Julian Draxler.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Pablo Martinez
60′ Layvin Kurzawa
Stefan Mitrović
Thiago Silva
Anthony Gonçalves  38′ 65′
76′ Christopher Nkunku
Sanjin Prcić
Leandro Daniel Paredes
Ibrahima Sissoko
Marco Verratti
Nuno Miguel da Costa Jóia  26′ 73′
 13′ 60′ Eric Maxim Choupo-Moting
Ludovic Ajorque86′
Alphonse Areola
Bingourou Kamara
76′  82′ Thilo Kehrer
Abdallah N'Dour
Stanley N'Soki
Youssouf Fofana
60′ Julian Draxler
Dimitri Liénard65′
60′ Kylian Mbappé
Moataz Zemzemi

Samuel Grandsir73′

Lebo Mothiba86′

Przewaga jedenastki PSG w posiadaniu piłki była ogromna (73 procent), Mimo takiej przewagi gospodarze nie potrafili wygrać meczu.

Sędzia nie ukarał piłkarzy PSG żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.