• 6 .RC Lens (10 pkt.)
  • 7 .Paris Saint-Germain (9 pkt.)
  • 8 .Angers Sporting Club de l'Ouest (9 pkt.)

31. kolejka Ligue 1: Girondins Bordeaux - Olympique Marsylia 2-0 (1-0)

Piłkarze Girondins Bordeaux pokonali Olympique Marsylia 2-0 w 31. kolejce francuskiej Ligue 1.

31. kolejka Francja - Ligue 1
2019-04-05 20:45 | Stadion: Stade Matmut-Atlantique | Widzów: 34152 | Arbiter: H. Ben El Hadj
Girondins Bordeaux
Olympique Marsylia
2
0
F. Kamano 27'
N. de Préville 71'

Zespół Olympique Marsylia (”OM”) bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała piątą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 48 razy. Zespół Bordeaux (”Żyrondyści”) wygrał aż 17 razy, zremisował 20, a przegrał tylko 11.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bordeaux w 27. minucie spotkania, gdy François Kamano zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Dimitri Payet z jedenastki gości. Była to 45. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Bordeaux.

W 61. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Boubacara Kamarę z Olympique Marsylia, a w 68. minucie Jules'a Koundégo z drużyny przeciwnej. W 69. minucie Dimitri Payet został zastąpiony przez Maria Balotellego.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Bordeaux, strzelając kolejnego gola. W 71. minucie wynik ustalił Nicolas de Roussel. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Jimmy Briand.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 77. minucie, w jedenastce Olympique Marsylia za Valère'a Germaina wszedł Morgan Sanson, a w drużynie Bordeaux Otávio zmienił Zaydou Youssoufa. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia żółtą kartkę otrzymał Pablo z Bordeaux. W 82. minucie czerwoną kartkę obejrzał Pablo, tym samym jedenastka gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik.

Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał żółtą kartkę Mariowi Balotellemu, piłkarzowi gości. Trener Olympique Marsylia wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Clintona N'Jie. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Maxime Lopez. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Jordan Amavi
68′ Jules Koundé
Duje Caleta-Car
81′ 82′ Pablo Nascimento Castro
Dimitri Payet45′ 69′
77′ Otávio Henrique Passos Santos
Nemanja Radonjić
Jimmy Briand
Kevin Strootman
 71′ 90′ Nicolas de Roussel de Préville
Florian Thauvin
 27′ (k.) 85′ François Kamano
Valère Germain77′
Gaëtan Poussin
Yohann Pelé
85′ Albert Nicolas Lottin
Adil Rami
90′ Jaroslav Plaszil
Pires Rolando
Younousse Sankharé
. Luiz Gustavo
77′ Zaydou Youssouf
Morgan Sanson77′
Yann Karamoh
Mario Balotelli69′ 84′
Josh Maja
Clinton Mua N'Jie85′

Przewaga zespołu Olympique Marsylia w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.