• 6 .Racing Club de Lens (41 pkt.)
  • 7 .Olympique Marsylia (39 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (39 pkt.)

31. kolejka Ligue 1: En Avant Guingamp - AS Monaco 1-1 (1-0)

Monaco z Kamilem Glikiem w składzie zremisowało na wyjeździe z Guingamp 1-1. Gola dla gości strzelił w doliczonym czasie gry Stevan Jovetić.

31. kolejka Francja - Ligue 1
2019-04-06 20:00 | Stadion: Stade du Roudourou | Widzów: 13997 | Arbiter: B. Bastien
En Avant Guingamp
AS Monaco
1
1
F. Eboa Eboa 23'
S. Jovetić 90'

Już w pierwszych minutach zespół Monaco próbował zaskoczyć rywali, konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po mało ciekawym początku to piłkarze Guingamp strzelili gola. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Felix Eboa. Sytuację bramkową wypracował Pedro Rebocho.

W ostatniej minucie pierwszej połowy żółtą kartkę zobaczył Ludovic Blas z drużyny gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Guingamp.

W 56. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Kamilowi Glikowi. W 59. minucie w zespole Monaco doszło do zmiany. Stevan Jovetić wszedł za Ronego Lopesa. A kibice Guingamp nie mogli już doczekać się wprowadzenia Étienne'a Didota. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Didier Ndong. W 63. minucie kartkę dostał Étienne Didot, piłkarz gospodarzy. W 73. minucie Mehdi Merghem zastąpił Marcusa Coca.

Chwilę później trener AS Monaco postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Moussa Sylla, a murawę opuścił Cesc Fabregas. Między 78. a 89. minutą arbiter starał się uspokoić grę, pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i dwie drużynie przeciwnej. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania w zespole Guingamp doszło do zmiany. Papiss Djilobodji wszedł za Ludovica Blasa.

Mimo że drużyna AS Monaco nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 76 ataków oddała tylko pięć celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku Stevan Jovetić wyrównał wynik meczu.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Fodé Ballo Touré
 23′ Félix Eboa Eboa
Carlos Vinícius Alves Morais89′
45′ 82′ Ludovic Blas
Cesc Fabregas76′
73′ Mehdi Merghem
Aleksandr Gołowin
62′ Didier Ndong Ibrahim
Marcos Paulo Mesquita Lopes59′
Lebogang Lelani Phiri
Adrien Sebastian Silva
80′ Nolan Roux
Gelson Martins
Karl-Johan Anton Johnsson
Diego Benaglio
82′ 88′ Papiss Mison Djilobodji
Benoît Badiashile Mukinayi
Christophe Kerbrat
Benjamin Henrichs
73′ Marcus Coco
Jean Eudès Aholou
62′ 63′ Étienne Didot
Nacer Chadli
Alexandre Mendy
Moussa Sylla76′
Sylvio Ronny Rodelin
Stevan Jovetić59′  90′ 90′

Przewaga zespołu AS Monaco w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po cztery żółte kartki.