• 6 .OGC Nice (41 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (40 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (40 pkt.)

30. kolejka Ligue 1: Stade Rennes FC - Olympique Lyon 0-1

W meczu 30. kolejki francuskiej Ligue 1 zespół Stade Rennes przegrał z Olympique Lyon 0-1 (0-0).

M. Terrier 86'

Drużyna Olympique Lyon bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował trzecie miejsce i był zdecydowanym faworytem.

Początek spotkania nie zapowiadał wielkich emocji. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Na murawie, jak to często zdarzało się Stade Rennes w tym sezonie, pojawił się Jérémy Gelin, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 35. minucie Jamesa Leę.

W ostatniej minucie pierwszej połowy kartką został ukarany Adrien Hunou, piłkarz gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 74. minucie Moussa Dembélé został zastąpiony przez Martina Terriera. Między 77. a 83. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Olympique Lyon i jedną drużynie przeciwnej.

W 77. minucie M'Baye Niang został zmieniony przez Romaina Del Castillo, co miało wzmocnić drużynę Stade Rennes. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Memphisa Depaya na Bertranda Traorégo.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Martin Terrier dla jedenastki Olympique Lyon. Przy strzeleniu gola asystował Léo Dubois.

W doliczonej drugiej minucie starcia arbiter pokazał kartkę Tanguy'emu NDombèlému z drużyny gości.

Antonio Guedes Marcelo77′
82′ Mehdi Zeffane
Pereira Da Silva Rafael
Hatem Ben Arfa
Houssem Aouar83′
45′ Adrien Hunou
Tanguy Ndombèlé Alvaro90′
Benjamin André
Lucas Tousart
35′ James Edward Lea Siliki
Moussa Dembélé74′
77′ M'Baye Babacar Niang
Fernando Marçal de Oliveira
35′ Jérémy Gelin
Jeremy Morel
Eduardo Camavinga
Pape Cheikh Diop Gueye
Ben Halfon
Martin Terrier74′  86′
77′ Romain Del Castillo