• 6 .OGC Nice (41 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (40 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (40 pkt.)

29. kolejka Ligue 1: En Avant Guingamp - Dijon FCO 1-0 (0-0)

16 marca na Stade du Roudourou odbyło się starcie 29. kolejki francuskiej Ligue 1 pomiędzy drużynami Guingamp i Dijon FCO. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Guingamp 1-0. Mecz obejrzało 15,834 widzów.

29. kolejka Francja - Ligue 1
2019-03-16 20:00 | Stadion: Stade du Roudourou | Widzów: 15834 | Arbiter: M. Lesage
En Avant Guingamp
Dijon FCO
1
0
L. Blas 86'

Było to spotkanie zespołów broniących się przed spadkiem. Grała ze sobą 20. i 18. jedenastka Ligue 1.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 starć drużyna Guingamp wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 34. minucie Lucas Deaux został zmieniony przez Didiera Ndonga.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 63. minucie w jedenastce Dijon FCO doszło do zmiany. Florent Balmont wszedł za Mehdiego Abeida. Trener Guingamp postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Mehdiego Merghema i na pole gry wprowadził napastnika Sylvia Rodelina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Guingamp doszło do zmiany. Ludovic Blas wszedł za Nicolasa Benezeta. A kibice Dijon FCO nie mogli już doczekać się wprowadzenia Wesleya Saïda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Naïm Sliti. W 85. minucie kartkę dostał Bobby Allain, piłkarz Dijon FCO.

Pod koniec meczu jedynego gola z karnego strzelił Ludovic Blas dla zespołu Guingamp. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w jedenastce Dijon FCO doszło do zmiany. Kwon Chang-Hoon wszedł za Jordana Mariégo.

W doliczonej czwartej minucie pojedynku kartkę dostał Kwon Chang-Hoon z Dijon FCO.

Cédric Yamberé
80′ Nicolas Benezet
Naïm Sliti80′
34′ Lucas Deaux
Mehdi Abeid63′
72′ Mehdi Merghem
Nayef Aguerd
80′  86′ (k.) Ludovic Blas
Florent Balmont63′
Étienne Didot
Frederic Sammaritano
34′ Didier Ndong Ibrahim
Sory Kaba
Alexandre Mendy
Chang-Hoon Kwon88′ 90′
72′ Sylvio Ronny Rodelin
Wesley Saïd80′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Dijon FCO przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.