• 6 .Racing Club de Lens (40 pkt.)
  • 7 .Olympique Marsylia (38 pkt.)
  • 8 .Stade Rennes FC (38 pkt.)

17. kolejka Ligue 1. Montpellier HSC - Paris Saint-Germain FC 1-3

Piłkarze Paris-Saint Germain do 75. minuty przegrywali z Montpellier, by ostatecznie zwyciężyć 3-1 w 17. kolejce francuskiej ekstraklasy. To czwarta z rzędu i trzynasta w sezonie wygrana obrońców tytułu, którzy wyraźnie prowadzą w tabeli.

Ligue 1: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Niepokonani w sześciu poprzednich kolejkach gospodarze prowadzenie uzyskali w 41. minucie. Po rzucie rożnym i strzale głową jednego z piłkarzy Montpellier ta odbiła się jeszcze od ręki Argentyńczyka Leandro Paredesa i między nogami bramkarza PSG Keylora Navasa wpadła do siatki.

Miejscowi odpierali ataki paryżan do 75. minuty. Chwilę wcześniej portugalski obrońca Pedro Mendes przerwał faulem atak gości, za co otrzymał żółtą kartkę, a że była to jego druga taka kara w tym spotkaniu, to po chwili ujrzał czerwoną i musiał opuścić boisko.

Z rzutu wolnego z około 23 metrów idealnie przymierzył Brazylijczyk Neymar i doprowadził do remisu. To jego szóste trafienie w sezonie.

Niespełna 120 sekund później piłkarze trenera Thomasa Tuchela już prowadzili. Po składnej akcji strzałem w tzw. długi róg drugą bramkę zdobył dla nich Kylian Mbappe, dla którego było to siódme trafienie w rozgrywkach. Po kolejnych pięciu minutach francuski skrzydłowy wystąpił w roli podającego, a uderzeniem z woleja trzeciego gola dla PSG zdobył Argentyńczyk Mauro Icardi.

"Na końcu przemówił talent" - skomentowała przebieg meczu gazeta "L'Equipe".

"Apatyczny i mizerny do przerwy zespół PSG załatwił sprawę w ciągu imponujących siedmiu minut za sprawą magicznego trio Neymar - Mbappe - Icardi" - napisano w relacji.

Zespół stołeczny, którego czeka jeszcze jedno zaległe spotkanie, prowadzi w tabeli z przewagą ośmiu punktów nad Olympique Marsylia. Wicelider w niedzielę wieczorem podejmie czwarty Girondins Bordeaux

17. kolejka Francja - Ligue 1
2019-12-07 17:30 | Stadion: Stade de la Mosson | Widzów: 20197 | Arbiter: A. Gautier
Presnel Kimpembe18′
45′ Ambroise Oyongo Bitolo
Thomas Meunier
85′ Arnaud Souquet
Thiago Silva83′
5′ 72′ Pedro Filipe Teodósio Mendes
Idrissa Gana Gueye25′
79′ Joris Chotard
Leandro Daniel Paredes 41′ (samob.)
Damien Vincent Denis Le Tallec
Pablo Sarabia García
67′ Téji Savanier
Kylian Mbappé  76′ 90′
77′ Gaëtan Laborde
Colin Dagba
67′ Florent Mollet
Abdou Diallo18′ 42′
Mihailo Ristić
Tanguy Nianzou Kouassi25′
77′ Salomon Junior Sambia