Reklama

Reklama

Włochy - Polska w Lidze Narodów. Roberto Mancini zakażony koronawirusem

Oficjalna strona reprezentacji Włoch potwierdziła, że Roberto Mancini jest zakażony koronawirusem. Selekcjoner kadry Italii poddał się przymusowej izolacji w Rzymie. Już 15 listopada z Italią zmierzy się na wyjeździe reprezentacja Polski Jerzego Brzęczka., który miesiąc temu przechodził COVID-19.

Jak informuje oficjalna strona reprezentacji Włoch, Roberto Mancini otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa podczas rutynowych badań wykonywanych przez FIGC (włoski związek piłki nożnej). 

- Mancini nie wykazuje żadnych objawów zarażenia i poddał się kwarantannie w swoim domu w Rzymie. Po otrzymaniu pozytywnego wyniku, FIGC od razu zgłosiła sprawę do ASL (włoskie ograny sanitarne). Trener będzie mógł dołączyć na zgrupowanie kadry dopiero po spełnieniu warunków powrotu opisanych w protokołach - możemy przeczytać w komunikacie.  

Reklama

"Squadra Azzurra" w czasie reprezentacyjnej przerwy rozegra trzy spotkania. Już w najbliższą środę (11.11) Włosi zmierzą się w towarzyskim starciu z Estonią, a potem czekają ich mecze Ligi Narodów przeciwko Polsce (15.11) oraz Bośni i Hercegowinie (18.11). 

Jak twierdzą dziennikarze "La Gazzetty dello Sport" Włoch na pewno nie będzie prowadził kadry w spotkaniu z Estonią, natomiast jego pojawienie się na ławce trenerskiej w LN jest uzależnione od kolejnych wyników testów. 

Pod nieobecność Manciniego na ławce trenerskiej zastąpi go Alberico Evani.

Zobacz więcej doniesień o Lidze Narodów

PA

Dowiedz się więcej na temat: Liga Narodów | Roberto Mancini | koronawirus w piłce

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje