Węgry - Rosja 2-3 w meczu 2. kolejki dywizji B Ligi Narodów

Po bardzo zaciętym spotkaniu Rosja pokonała Węgry 3-2 w meczu 2. Kolejki dywizji B Ligi Narodów. Gospodarze byli bliscy doprowadzenia do wyrównania, jednak ostatecznie triumfowali zawodnicy Stanisława Czerczesowa.

Rosja i Węgry wygrały w spotkaniach 1. kolejki dywizji B Ligi Narodów. Gospodarze dzisiejszego meczu poradzili sobie z Turcją 1-0, natomiast podopieczni Stanisława Czerczesowa pokonali Serbię 3-1.

W pierwszych minutach bezpośredniego starcia lepiej wypadli jednak piłkarze reprezentacji Rosji. Goście mogli bowiem wyjść na prowadzenie już w 6. minucie meczu. Anton Miranczuk znalazł się w sytuacji sam na sam po błędzie formacji defensywnej Węgier, jednak nie zdołał umieścić piłki w siatce.

Rosjanie przeważali i w końcu udało im się dopiąć swego. W 15. minucie Roman Zobnin świetnie dograł do Dalera Kuziajewa, który posłał piłkę wzdłuż pola karnego. Nabiegł na nią Miranczuk i tym razem skutecznie dopełnił formalności.

Obraz gry nie zmieniał się i zawodnicy Czerczesowa zdobyli kolejną bramkę tuż przed końcem pierwszej połowy. Obrońcy reprezentacji Węgier nie zdołali wybić piłki po podaniu z bocznej strefy boiska i ta trafiła do Magomeda Ozdojewa. Piłkarz Zenitu bez zastanowienia huknął z okolic 14. metra i po chwili piłka zatrzepotała się w siatce.

Anton Miranczuk  15′ 67′
 62′ Roland Sallai
Daler Kuziajew57′
42′ 46′ Dávid Miklós Sigér
Aleksiej Jonow75′
82′ Dominik Szoboszlai
Magomed Ozdojew  33′
67′ Ádám Szalai
Sergiej Pietrow
82′ Tamás Cseri
Egor Sorokin
46′ Zsolt Kalmár
Jurij Żyrkow57′
67′  70′ Nemanja Nikolić
Fiodor Smołow
Adrián Szőke
Aleksandr Sobolev

Drużyna Rosji rozpoczęła drugą część gry od mocnego uderzenia. Już w 46. minucie gry podopieczni Czerczesowa rozegrali składną akcję, po której piłka trafiła do Miranczuka, a ten od razu posłał ją w kierunku bramki rywali. Przejął ją Artjom Dziuba, "położył" bramkarza i podał do Maria Fernandesa, któremu pozostało jedynie wpakować futbolówkę do bramki.

Dowiedz się więcej na temat: Węgry | Rosja | Liga Narodów | Stanisław Czerczesow | Nemanja Nikolić