Ukraina - Szwajcaria 2-1 w meczu dywizji A Ligi Narodów

Ukraina pokonała 2-1 Szwajcarię w meczu 1. kolejki czwartej grupy dywizji A Ligi Narodów. Wszystkie trzy bramki były pięknej urody - zwłaszcza trafienie piętą Andrija Jarmołenki.

Liga Narodów: wyniki, grupy, tabele, terminarz

Dla obu drużyn był to pierwszy pojedynek w ramach drugiej edycji Ligi Narodów. Ta została rozpoczęta kilka godzin wcześniej starciem dywizji D Łotwa - Andora (0-0).

W drugim meczu czwartej grupy dywizji A Niemcy podejmowały Hiszpanię. Spotkanie Ukraina - Szwajcaria odbyło się na stadionie we Lwowie bez udziału kibiców.

Początek meczu upłynął pod delikatne dyktando Szwajcarów, którzy zepchnęli rywala do obrony. Brakowało im jednak klarownych sytuacji, a strzał Breela Embolo sprzed pola karnego pozostawiał wiele do życzenia.

Z kontrataku postraszyła za to Ukraina. Bomba Rusłana Malinowskiego trafiła w słupek bramki Yanna Sommera, a dobitka Andrija Jarmołenki była odrobinę niecelna.

Kolejny kontratak Ukrainy przyniósł bramkę i to pięknej urody! Sommer "wypluł" przed siebie mocny strzał, Ołeksandr Tymczyk podał do Jarmołenki, a ten strzałem piętą umieścił piłkę w bramce!

Od tamtej pory Szwajcarzy konsekwentnie nacierali i ich upór przyniósł efekt w końcowych minutach pierwszej połowy. Z 30 metrów piekielnie mocny, płaski strzał oddał Haris Seferović i piłka wylądowała w ukraińskiej bramce. 1-1!

W przerwie trener Szwajcarów zdecydował się na jedną zmianę - Stevena Zubera zastąpił na placu gry Renato Steffen. Już kilka minut po przerwie goście mogli objąć prowadzenie, gdy Ruben Vargas mocnym strzałem obił słupek bramki rywala.

Zamiast tego, na prowadzenie ponownie wyszła Ukraina. Bramkę w cudowny sposób zdobył Ołeksandr Zinczenko, zawodnik Manchesteru City. Z 16 m lewą nogą przelobował bramkarza, trafiając "za kołnierz" przy dalszym narożniku bramki.

Ten gol okazał się decydujący dla wyniku spotkania. Ukraińcy byli dziś skuteczniejsi od rywala, a w ostatnich 20 minutach bardzo konsekwentnie się bronili.

Ukraina - Szwajcaria 2-1 (1-1)

Bramka: 1-0 Jarmołenko (14.), 1-1 Seferović (41.), 2-1 Zinczenko (68.).

Yann Sommer
86′ Oleksandr Tymchyk
Manuel Obafemi Akanji
 68′ Ołeksandr Zinczenko
Breel Donald Embolo
Taras Stiepanienko
Djibril Sow82′
 14′ Andrij Jarmołenko
Ruben Vargas73′
Aluísio Chaves Ribeiro Moraes Júnior
Granit Xhaka
54′ Jewhen Konoplianka