Reklama

Reklama

Szymon Marciniak sędzią bałkańskiego hitu. Zapowiada się gorąca atmosfera

Szymon Marciniak otrzymał bardzo ciekawą nominację od UEFA. Najlepszy polski sędzia został wyznaczony na sędziego meczu Ligi Narodów dywizji B. Choć nie jest to najwyższy poziom, to spotkanie które poprowadzi, będzie z pewnością trudnym wyzwaniem.

Szymon Marciniak będzie sędzią bałkańskiego hitu. W piątek, 23 września, o godzinie 20:45 Bośnia i Hercegowina zmierzy się z Czarnogórą. Spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie i emocjonująco. Przede wszystkim są to reprezentacje krajów bałkańskich, gdzie wiadomo że zawsze jest ‘gorąco’ na trybunach. Dodatkowym aspektem jest walka o awans do dywizji A Ligi Narodów.

Szymon Marciniak sędzią hitu Ligi Narodów dywizji B

Aktualnie na pierwszym miejscu w tabeli plasuje się Bośnia i Hercegowina z ośmioma punktami na koncie. Tuż za nimi znajduje się Czarnogóra z zaledwie jednym oczkiem mniej. W grupie trzeciej Ligi Narodów B są jeszcze reprezentacje Finlandii i Rumunii, choć one nie liczą się już w walce o awans do wyższej dywizji. W pierwszym spotkaniu Bośnia i Hercegowina - Czarnogóra padł remis 1-1.

Reklama

Szymon Marciniak do Bośni i Hercegowiny na mecz Ligi Narodów uda się ze stałym swoim zespołem sędziowskim. Asystentami będą Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz. Funkcję sędziego technicznego pełnić będzie Tomasz Musiał, a przed monitorami VAR zasiądą Tomasz Kwiatkowski i Piotr Lasyk. Pracę naszych sędziów oceniać będzie obserwator UEFA Alon Yefet z Izraela.

Polski sędzia Szymon Marciniak z dobrymi występami na koncie. UEFA wierzy w Polaka

Szymon Marciniak notuje bardzo dobry początek sezonu 2022/23. W polskiej lidze radzi sobie bardzo dobrze, a dodatkowo wyznaczany jest na spotkania UEFA. W ostatnich meczach Ligi Narodów prowadził mecz Anglia - Włochy, a w Lidze Mistrzów był wyznaczany na spotkanie Atletico Madryt - FC Porto, a także PSV - Rangers w fazie play-off.

Bartosz Frankowski i Paweł Pskit sędziami VAR w Liga Narodów

W sobotę dwaj kolejni polscy sędziowie będą zaangażowani w mecz Ligi Narodów. W dywizji C dojdzie do spotkania Cypr - Grecja, które poprowadzi białoruski sędzia: Aleksei Kulbakov. W tym spotkaniu przed monitorami VAR zasiądą Polacy: Bartosz Frankowski i Paweł Pskit, którzy będą pomagać swoim kolegom po fachu z Białorusi. Początek spotkania o godzinie 20:45.

Zobacz również: Nicola Zalewski po meczu Polska - Holandia

Czytaj także: Wszystkie grzechy Michniewicza

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL