Szwajcaria - Niemcy 1-1 w meczu 2. kolejki dywizji A Ligi Narodów

Szwajcaria zremisowała 1-1 z Niemcami w meczu 2. kolejki dywizji A Ligi Narodów. Rezultat spotkania jest o wiele bardziej rozczarowujący dla gospodarzy. Podopieczni Vladimira Petkovicia zdominowali drugą połowę, jednak nie potrafili zdobyć decydującego gola.

Liga Narodów - wyniki, terminarz, strzelcy

Obie ekipy nie mogły być zadowolone po swoich występach w 1. kolejce. Reprezentacja Niemiec długo prowadziła w meczu z Hiszpanią po trafieniu Timo Wernera, jednak nie zdołała utrzymać prowadzenia i tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego, zawodnicy Luisa Enrique zdobyli wyrównującego gola.

Szwajcaria zaliczyła natomiast falstart i przegrała z Ukrainą 1-2. Gospodarze dzisiejszego meczu dwukrotnie gonili wynik, jednak nie udało im się dotrzymać kroku rywalom. Jedynego gola dla Szwajcarii strzelił Haris Seferović.

Pierwsze minuty spotkania nie należały do najciekawszych. Obie drużyny bardzo powoli konstruowały akcje, co przekładało się również na brak klarowanych sytuacji pod bramką rywali. Pierwsi przyśpieszyli Szwajcarzy, jednak Seferović nie wyczuł intencji Embolo, który sprytnie przepuścił piłkę. Ta ostatecznie trafiła do Leno.

Niemcy odpowiedzieli błyskawicznie. Matthias Ginter zagrał do Ilkay'a Guendogana. Niemiecki pomocnik bez zastanowienia huknął z dystansu, a futbolówka po chwili zatrzepotała się w siatce. Goście nie zdołali jednak zdobyć optycznej przewagi, a kilka minut później Embolo ponownie napędził akcję Szwajcarii. Tym razem starcie z Leno przegrał Renato Steffen.

Piłkarze podkręcili trochę tempo w końcówce pierwszej połowy. Timo Werner zagrał w pole karne, a na piłkę nabiegł Julian Draxler i oddał strzał. Futbolówkę zdołał odbić Yann Sommer i ta wróciła na boisko. Bramkarz reprezentacji Szwajcarii poradził sobie również z dobitką Sane, lecz nawet gdyby Niemiec trafił do siatki to gol nie zostałby uznany. Piłkarz znajdował się na spalonym.

Bernd Leno
 57′ Silvan Widmer
Matthias Ginter
Nico Elvedi
Antonio Ruediger
64′ Ricardo Rodriguez
Niklas Süle30′ 62′
Loris Benito
Ilkay Guendogan  14′
Manuel Obafemi Akanji
Thilo Kehrer
72′ Breel Donald Embolo
Robin Gosens78′
80′ Djibril Sow
Toni Kroos
49′ Renato Steffen
Jonathan Tah62′
80′ Michel Aebischer
Julian Brandt46′
Christian Fassnacht
Emre Can78′
Simon Sohm
Florian Neuhaus
72′ Ruben Vargas
Suat Serdar
64′ Steven Zuber
Gian-Luca Waldschmidt
Albian Ajeti

Mario Gavranović

Przed swoimi szansami stanęli również napastnicy obu ekip. Seferović otrzymał dobre podanie z głębi boiska i oddał strzał, po którym piłka odbiła się od słupka. Chwilę wcześniej Robin Gosens dobrze dograł do Wernera, lecz nowy nabytek Chelsea uderzył nieco za mocno i futbolówka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

Dowiedz się więcej na temat: Liga Narodów | Szwajcaria | Niemcy